התוכנית של אובמה לטיפול במשבר: יצירת מקומות עבודה

כשלושה שבועות לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, הציג המועמד הדמוקרטי ברק אובמה את תוכניתו הכלכלית להתמודדות עם המשבר הפיננסי. התוכנית, שעלותה מוערכת בכ-60 מיליארד דולר, כוללת ארבעה סעיפים עיקריים ומיועדת למעמד הביניים. "צריך לתת לאזרחים את מרווח הנשימה לו הם זקוקים כדי לעמוד חזרה על הרגליים", הסביר

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ברק אובמה הציג אתמול בערב (שני) את תוכניתו הכלכלית להתמודדות עם המשבר הפיננסי, בנאום בחירות שנשא מול קהל אוהד באוהיו.

התוכנית שהציג המועמד הדמוקרטי מורכבת מארבעה סעיפים עיקריים, שבמרכזם יצירת מקומות עבודה לשם ריכוך השפעות המשבר הכלכלי על הציבור האמריקאי, ובעיקר על המעמד הביניים. עלות התוכנית נאמדת בכ-60 מיליארד דולר. בנוסף ליצירת מקומות עבודה נוסף במשק, התוכנית כוללת גם הטבות מס לעסקים שיציעו מקומות עבודה חדשים, וכמו כן איסור זמני על בנקים למשכנאות לעקל בתים של אזרחים שאינם מצליחים להחזיר את תשלומי ההחזרים לבנקים.

עוד בתוכניתו של המועמד הדמוקרטי לאפשר לכל משפחה למשוך כ-15% מהחסכונות של חשבונות הפנסיה עד סכום של כעשרת אלפים דולר ללא תשלום קנס בעבור שבירת הפנסיה.

לדבריו, הצעדים שיינקטו כחלק מהתוכנית הכללית שגיבש ייצבו את המשק והמערכת הפיננסית שנפגעו כתוצאה מהמשבר. "צעדים אלו יספקו מרווח נשימה למשפחות וקהילות ויעזרו לבעלי הבתים שמתודדים עם המשכנתאות שלקחו", הסביר אובמה לתומכיו והוסיף כי זוהי "תוכנית שמתחילה עם מילה אחת שנמצאת בראש של כולנו והמילה הזו היא עבודה".

שלושה שבועות לבחירות לנשיאות והמועמד הדמוקרטי ממשיך להגדיל את הפער על המועמד הרפובליקני מקיין. אובמה זוכה לשיעור תמיכה של 49 אחוזים, ואילו מקיין מפגר אחריו עם 43 אחוזים. כך עולה מסקר שפורסם היום על ידי סוכנות הידיעות רויטרס בשיתוף עם מכון הסקרים "זוגבי".