עכו: נמשכים המאמצים להרגעת הרוחות

"שלטון החוק יושב לאלתר אל העיר, ותינקט יד קשה ומחמירה כנגד כל הפרת סדר" כך מבטיח ראש העיר של עכו, שמעון לנקרי, במכתב ששלח לתושבי עירו. "העיר תנוהל במתכונת חירום עד השבת השקט והשגרה" נאמר במכתב. המנשר גם כלל הצעות להורים כיצד לעזור לילדיהם להתמודד עם המצב. אל קריאות ההרגעה הצטרפו גם הרבנים הראשיים שקראו למנהיגי הציבור הערבי והיהודי בעיר לפעול למען השבת השקט לעכו

ראש העיר של עכו, שמעון לנקרי, שלח מכתב לתושבי עירו, ובו הוא מגנה את ההתפרעויות האלימות משני הצדדים המתקיימות בימים האחרונים, מבטיח לפעול ביד קשה כנגד מפרי החוק ואף נותן עצות להורים כיצד לעזור לילדיהם להתמודד עם המצב.

"האירועים שהתרחשו הינם בבחינת חציית קווים אדומים קיצונית וחריגה", נכתב במנשר. "כלל הגורמים המופקדים על שמירת החוק והסדר ועל המערכת העירונית בכללותה אינם מתכוונים לעבור על אירועים אלה לסדר היום".

לנקרי מתאר במכתב כיצד נערכו הגורמים האחראים בעקבות האירועים. "העירייה הכינה תוכנית פעולה עירונית כוללת להתמודדות עם המשבר. המשטרה פרסה כוחות גדולים הפועלים למען השבת הסדר, הוחלט על ביטול 'הפסטיבל לתיאטרון אחר' שהיה אמור להתקיים בחול המועד סוכות בעיר העתיקה והוקם פורום לניהול המשבר בראשות ראש העיר ובהשתתפות כלל הגורמים הרלוונטיים".

במכתב נאמר עוד כי "שלטון החוק והסדר יושבו לאלתר אל העיר, תינקט יד קשה ומחמירה כנגד כל הפרת סדר", וכי העיר תנוהל במתכונת חירום "עד השבת השקט והשגרה".

על פי המכתב הורים לילדים צעירים בעיר צריכים לתת לילדיהם דוגמא אישית, להגיב במתינות, ולהימנע משיחות על המצב עם מבוגרים אחרים בנוכחותם. עוד מומלץ להורים להסביר לילדיהם בפשטות את המצב ולמנוע מהם חשיפה לשידורי הטלוויזיה בנושא.

הורים לילדים מתבגרים מבקשים לתת לילדיהם לבטא את מחשבותיהם ורגשותיהם, אך לפקח עליהם ולוודא כי הם אינם נוקטים בהתנהגויות לא חוקיות.

"להשיב את האחווה וההבנה"

מאמצי ההרגעה של לנקרי, מצטרפים למאמצים קודמים מצד אישי ציבור ופוליטיקאים.
מוקדם יותר הערב קראו הרבנים הראשיים לישראל שלמה עמר ויונה מצגר למנהיגי הציבור היהודי והערבי בעכו לפעול מיידית להפסקת העימותים והאלימות בעיר.

"עלינו לפעול שכם אחד במאמץ עליון להשיב את האחווה וההבנה בין איש לשכנו יהודי כערבי", כתבו הרבנים הראשיים במכתב לראשי הציבור בעכו, "כולנו חיים כאן יחד בארץ הקודש, וחשיבות מיוחדת נודעת לכך כי העיר עכו שהינה אחת מערי הקודש תהווה סמל ומופת לחיים משותפים של כבוד הדדי בין יהודים לערבים".