בין בר-לב לרמון: מפכ"ל תחת התקפה

יום לא פשוט עבר על מפכ"ל המשטרה דודי כהן. בישיבת הממשלה נזפו בו על דבריו בעיתון הארץ, ואילו ניצב בר-לב עתר לבג"ץ בטענה שכהן החליט הלדיח אותו ללא סיבה מוצדקת. על אף שכהן התנצל על דבריו, במשטרה טוענים גם הערב שאולמרט ורמון רודפים אותם. פרשנות

(2:07 דק')

מפכ"ל המשטרה דודי כהן נאלץ להתנצל במכתב על דבריו בראיון לעיתון הארץ, לאחר שבישיבת הממשלה היום הוא ננזף עליהם. אולם נראה כי במשטרה עדיין מרגישים כי מתנהל נגדם מאבק.

הפרשן המשפטי של חדשות 10, ברוך קרא:

"בשיחות סגורות בצמרת המשטרה אומרי דברים שהם לא ברוח המכתב הזה. יש את המכתב, הוא מתבקש, צריך להתנצל בפני הדרג הפוליטי. אך מצד שני אומרים שם כי ברור שמדובר בשיאו של קמפיין שמנהלים שני חשודים: ראש הממשלה וחיים רמון. הם אומרים 'אנחנו לא מתכוונים להיכנע ללחץ הזה. לא נרפה את ידי החוקרים שמנהלים את החקירות נגד הפוליטיקאים.' בקרבת דיכטר אומרים שלא לציטוט, שכל הסיפור היה מארב מתוכנן שמטרתו העיקרית להפעיל לחץ על ציפי לבני שתשאיר את פרידמן כשר המשפטים."

"זירה אחרת שהמפכ"ל מתגושש בה, היא בהתמודדות שלו מול מפקד המחוז הדרומי המודח אורי בר-לב. היום הוא עותר ואנחנו רואים בפרוטוקולים מסמכים מאוד מעניינים למשל: פגישה בין בר-לב למפכ"ל. כהן אומר: 'השר שוחח איתי אתמול ולא מקובל עליי שאתה מתקשר ופונה לשר, ההחלטה לגביך נשארת בעינה. אתה יוצא לשנת לימודים, תחזור לשירות במאי 2010 ותשתבץ בכל תפקיד שיתפנה באותה עת.' בר-לב משיב: 'אין לך סמכות חוקית, ערכית ומוסרית לשלוח אותי ללימודים. אני רואה בזה התנכלות אישית, המשטרה היא לא של המפכ"ל' – כך בר-לב"

"בר-לב מנסה לומר שכל הטענה שהמפכ"ל הציעו לו את מחוז ירושלים ומחוזות אחרים היא טענה שקרית. לטענתו הוא היה מוכן למלא תפקידים אחרים וכהן החלטת להדיח אותי מסיבות לא ענייניות".