המפכ"ל הוציא את בר לב לחופשה כפוייה

רב ניצב דודי כהן החליט כי מפקד מחוז הדרום, ניצב אורי בר לב, ייצא לחופשה של 30 יום במהלכם יעבור שימוע לקראת מה שנראה פיטוריו הצפויים מהמשטרה • בהודעה מלשכת המפכ"ל נכתב כי "סירובו של בר לב לצאת ללימודים הוא צעד של התרסה ואי קבלת מרות של המפקח הכללי"

מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, הוציא אמש (ראשון) את מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב אורי בר-לב לחופשה כפויה, למשך חודש ימים במהלכם ייערך לו הליך שימוע.

בהודעה שיצאה מלשכתו של המפכ"ל נכתב כי "בר לב עמד על דעתו כי הוא מסרב לצאת ללימודים בשנת 2009 ולחילופין אין בכוונתו לפרוש מרצונו ממ"י , הרי מדובר בצעד של התרסה ואי קבלת מרות של המפקח הכללי , פגיעה במנהל תקין ויצירת משבר אמון אשר אינם מאפשרים המשך שירותו בארגון".

עוד נכתב כי "משטרת ישראל הינה גוף הירארכי, אשר מתן סמכות, קבלת מרות ומשמעת הינם אבן יסוד בה. לא יעלה על הדעת כי פרט כלשהו, בכיר ומוערך ככל שיהיה, יכתיב לארגון אלו תפקידים ימלא ומתי יאות לסיימם. הצגה מעוותת, מעל במת התקשורת, של החלטות מפכ"ל, סותרת באופן מהותי את ערכי ונורמות הארגון".

בר לב מצידו, הודיע כי הוא מתכוון להיאבק משפטית בהחלטה ושכר את שירותיו של עורך הדין יעקב נאמן לקראת השימוע בעניינו.

מוקדם יותר הודיע השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, לניצב בר לב כי הוא שוקל לפטר אותו ממשטרת ישראל בשל סירובו לצאת ללימודים בחו"ל. לטענת השר "מדובר בחוסר מרות מוחלט, שלא יתקבל במשטרה".

דיכטר משנה את דעתו

תחילת הפרשה בשבוע שעבר, כאשר פורסם סבב המינויים החדש של המפכ"ל, ושמו של בר לב נעדר ממנו. בר לב נתבקש על ידי המפכ"ל לצאת ללימודים לשנה ואז להעמיד עצמו שוב כמועמד לסבב בשנה הבאה. בר לב סירב.

במקביל הוציאו מקורביו של המפכ"ל הודעות כי בר לב עומד לפרוש משירותו במשטרה. בסביבתו של בר לב הוכו בהלם ודרשו םגישה עם דיכטר. בשבוע שעבר במהלך הפגישה בין השר לניצב, הבטיח דיכטר לבר לב כי הוא מעוניין לשמור אותו בתפקידים מבצעיים, אך היום, כאמור שינה את דעתו והחליט לשקול את פיטוריו.