אולמרט נזף באבו מאזן על כך שנפגש עם סמיר קונטאר

ראש הממשלה נפגש עם יו"ר הרשות הפסלטינית במעונו ותקף אותו על כך שנפגש עם הרוצח ששוחרר במזגרת העסקה עם חיזבאללה. אבו מאזן אמר בתגובה כי הפגישה לא תוכננה, ועל כך השיב אולמרט: זה לא משנה, עדיין היית יכול לסרב לפגישה

(1:52 דק')

ראש הממשלה אהוד אולמרט ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגשו בצהריים (ראשון) במעון ראש הממשלה בירושלים. ראש הממשלה נזף באבו מאזן בפתח הפגישה על פגישות עם הרוצח סמיר קונטאר ששוחרר במסגרת העסקה עם החיזבאללה.

"אתה לא אמור להיפגש עם רוצחים", אמר אולמרט. "קונטר הוא רוצח מתועב. הציפייה שלנו היתה שלא תיפגש איתו". אבו מאזן השיב כי הפגישה לא היתה מתוכננת. ראש הממשלה אמר "היית יכול בכל זאת שלא להיפגש איתו".

אבו מאזן הודה בפגישה לראש הממשלה על שחרור 200 האסירים כמחווה אליו, ואמר כי שחרור האסירים מגביר את כוחו ברשות. למרות הרצון לשחרורים נוספים, לא הייתה התחייבות ישראלית נוספת לשחרור אסירים פלסטינים בקרוב.

גורם בכיר בלשכת ראש הממשלה הזים את הפרסומים כי הצדדים מתכוונים לחתום על הסכם הבנות לפני הפריירמיז בקדימה. "אין לוח זמנים להסכם בין ישראל לפלסטינים. אנו פועלים על פי מתווה אנאפוליס האומר כי הכוונה היא להגיע להסכם עד סוף שנת 2008", נאמר בלשכת אולמרט.

"זו עדיין הכוונה ושני הצדדים מעוניינים בכך, ואנו מאמינים שזה ריאלי. בתוך ההסכם אמורים להיות סוגיות הליבה וההסכם אמור להיות כמה שיותר מפורט. עוד נאמר שסוגיית ירושלים איננה חלק מההסכם והיא אמורה להיפתר מאוחר יותר. אמור להיות מתווה בהסכם שיגיד כיצד לפתור את בעיית ירושלים", דברי המקור.