עוה"ד של טלנסקי ביקשו לדחות שמיעת העדות שנקבעה ליום א'

טלנסקי התבקש על-ידי התביעה בארה"ב להתייצב לצורך בדיקה וחקירה של החשדות נגדו. עורכי דינו הישראלים של איש העסקים פנו לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לדחות את המשך עדותו, שהיתה אמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב. הנימוק: טלנסקי התחייב להגיע לישראל אולם לאור בקשת התביעה האמריקנית לוח הזמנים לא יוכל לאפשר הגעתו בשלב זה

(44 שניות)

פרשת מעטפות הכסף: עורכי דינו של משה טלנסקי פנו הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לדחות את המשך עדותו, שהיתה אמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב.

לבקשה שהוגשה הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים מצורף מכתב של עורך דינו האמריקני של טלנסקי, בראד סיימון, בו הוא כותב כי הם קיבלו בקשה מהתביעה האמריקנית להתייצבותו של טלנסקי במשרדיהם.

בעקבות כך נטען במכתב, טלנסקי לא יוכל להגיע ביום ראשון להמשך עדותו בישראל, זאת משום שהם צריכים להכין אותו לעדות הכללית בארצות הברית.

עורכי דינו של טלנסקי צפויים לייעץ לו שלא להופיע לפני התביעה בארצות הברית. בבקשה שהוגשה לבית המשפט נכתב עוד כי טלנסקי אומנם התחייב להגיע לישראל אולם לאור בקשת התביעה בארצות הברית לוח הזמנים לא יוכל לאפשר את הגעתו בשלב זה.

אמש פורסם כי למרות שהמשך חקירתו הנגדית של טלנסקי נקבע ל-31 באוגוסט וה-1 בספטמבר, ואולם טלנסקי טרם רכש כרטיס טיסה לישראל - כך עולה משיחות שערכו עורכי הדין של הפרלקיטות עם עורך דינו של טלנסקי בארץ, ז'אק חן.

הפרקליטות הודיעה לבית המשפט המחוזי בירושלים כי "בעקבות הודעתו של טלנסקי על אי הגעתו לישראל" נעשתה פנייה למשרד המשפטים האמריקני כדי לברר האם ניתן להעניק לטלנסקי חסינות בארצות הברית מפני עדותו בישראל.

הפרקליטות הודיעה עוד לבית המשפט כי "עד כה התקיימו מספר שיחות עם משרד המשפטים של ארה"ב, אך עדיין לא התקבלה תשובה מהם בעניין".

יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן, אמר אתמול בתגובה כי "טלנסקי מנסה לנצל את הפרקליטות כדי לגזור קופון. הפרקליטות נמצאת במצוקה בעניין העדות המוקדמת של טלנסקי, שהתמוססה להם לחלוטין, והוא ממשיך להתל בפרקליטות ולשחק בה כרצונו".