"לרה"מ היו יותר משנתיים להחזיר את גלעד - הוא לא עשה זאת"

החייל החטוף גלעד שליט יציין יום הולדת שלישי כשהוא בשבי חמאס. אביו, נועם שליט: אף אחד לא ממהר לסיים את הפרשה - לא אולמרט ולא חמאס. בשעה 18:00 תתקיים הפגנה למען שיחרורו מול הקריה בתל אביב. משם יצעדו המפגינים עד לכיכר רבין ושם תערך הפגנה נוספת הצפויה להתחיל בשעה 20:00. באותה שעה יצויין יום הולדתו ה-22 של גלעד שליט בארוע מיוחד בחצר בית משפחת שליט בישוב מצפה הילה

(23 שניות)

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט אומר הבוקר (חמישי) ביום הולדתו ה-22 של בנו כי לא נראה שאף אחד פועל ברצינות להחזיר את גלעד הביתה.

"לראש הממשלה שעוסק בזה ולקח את זה לאחריותו האישית היו שנתיים וחודשיים לפתור את הבעיה ולעשות את הכל כדי לסיים את הפרשה - והוא לא עשה את זה. גם חמאס בעצם לא ממהר לשום מקום. נושא האסירים שהוא הרבה לדבר עליו ולשים בראש סדר העדיפויות שלו, נדחק לעדיפות שלישית ורביעית כי מה שמעניין אותו כרגע זה ביסוס שלטונו", דברי נועם שליט.

החייל החטוף מציין היום יום הולדת שלישי בשבי חמאס. ברחבי הארץ יערכו מספר אירועים לציון היום העצוב. בישוב מצפה הילה, שם מתגוררת משפחת שליט תתקיים בשעה 19:00 צעידה עם לפידים, ובשעה 20:00 יחל הטקס המרכזי בחצר הבית.

בשעה 18:00 בערב תתקיים הפגנה למען שיחרורו של גלעד מול הקריה בתל-אביב. משם ייצעדו המפגינים עד לכיכר רבין ושם תהיה הפגנה גדולה בשעה שמונה בערב. "מטה החברים" של גלעד ציין אמש את יום הולדתו במעבר סופה, סמוך לנקודה שממנה נחטף. באירוע השתתפה גם מיקי גולדווסר אימו של אהוד זכרו לברכה.

גולדווסר אמרה בפתח האירוע אמש כי לצערה לא נראה שהממשלה עושה מספיק כדי לשחרר את שליט מהשבי.

"אני לא חושבת שחמאס כל-כך חזק שלא ניתן לעשות דבר. איני יודעת מה הסיבה, אך ייתכן שהם עסוקים בדברים אחרים כמו הפריימריז, במקום מה שצריך לעמוד מול עיניהם במקום הראשון", דברי גולדווסר.

אמש אמר העורך הראשי של העיתון "פלסטין" היוצא לאור בעזה, לרשת אל ג'זירה, כי "אם ישראל לא תענה לדרישות חוטפיו של גלעד שליט בעודו בחיים, היא תישא ותיתן על גופתו". העיתונאי מוסטפא סוואט אמר כי המגעים בעניינו של גלעד שליט טרם חודשו, בעיקר מכיוון שישראל לא עמדה בהתחייבותה לפתוח את המעברים לרצועת עזה במסגרת הסכם הרגיעה בין הצדדים.