קלינטון: אובמה מוכן להנהיג את ארצות הברית

במשך 20 דקות נאם קליטון לפני לבאי הועידה הדמוקרטית ושיבח בנחרצות את המועמד הרשמי של המפלגה לנשיאות. "עם נסיונו וחוכמתו של ג'ו ביידן, ותובנותיו וחושיו המחודדים של אובמה, תהיה לנו את המנהיגות שתדאג לביטחון הלאומי לו אנו זקוקים"

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון נאם הלילה (חמישי) בועידת הדמוקרטים שבדנבר ושיבח את המועמד הרשמי של המפלגה לנשיאות, ברק אובמה.

בנאום שנמשך 20 דקות אמר קלינטון לבאי הועידה כי "אובמה מוכן להנהיג את אמריקה ולהשיב את המנהיגות האמריקנית לעולם". הוא חזר בו מהדברים שהטיחו הוא ואשתו הילרי במהלך הפריימריס באובמה ולפיהם הוא עדיין אינו בשל לבית הלבן, במיוחד בנושאים הקשורים לביטחון לאומי.

"עם נסיונו וחוכמתו של ג'ו ביידן, ותובנותיו וחושיו המחודדים של אובמה, תהיה לאמריקה את המנהיגות שתדאג לביטחון הלאומי לו אנו זקוקים". הוא השווה את תחילת דרכו של אובמה לנשיאות לדרך שהוא עצמו עשה "כשהרפובליקנים אמרו שאני צעיר וחסר ניסיון לתפקיד". הוא הוסיף כי "זה לא עבד בשנת 1992 משום שהיינו בצד הנכון של ההיסטוריה, וזה לא יעבוד גם בשנת 2008 כי ברק אובמה נמצא גם הוא בצד הנכון של ההיסטוריה".

כשעלה קלינטון לבמה לנאום נעמדו הצירים והריעו לו במשך 3.5 דקות רצוף. בנאומו הוא נגע בנושאים רגישים כמו ביטוח בריאות ותגמולי פנסיה, וקרא לכל תומכיה של אשתו להצביע לאובמה בבחירות הקרבות לנשיאות ארה"ב. "בסופו של דבר המועמדת שלי לא זכתה, אך אני גאה בקמפיין שניהלנו: הילרי מעולם לא נטשה את בוחריה, את השינויים להם היא מקווה ואת עתיד ילדינו" דברי ביל קלינטון.