ברק אובמה - נציגה הרשמי של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב

במהלך ההצבעה בה הכריזה כל מדינה על הצבעתה, קטעה הילרי קלינטון את ההליך וקראה להצבעה פה אחד לאובמה. "ברק אובמה הוא המועמד שלנו והוא גם יהיה הנשיא שלנו". הצעתה של קלינטון התקבלה ואובמה נבחר באופן רשמי לנציג הדמוקרטים במירוץ לנשיאות ארה"ב

(35 שניות)

ועידת המפלגה הדמוקרטית בחרה הלילה (חמישי) באופן רשמי את הסנאטור ברק אובמה כמועמד המפלגה במירוץ לנשיאות ארצות הברית. תהליך הצבעת הצירים היה אמנם פורמאלי, אך נמשך כשעתיים.

כמה שעות לפני ההצבעה הודיעה קלינטון כי היא משחררת את הצירים שלה מהתחייבויותיהם אליה וקראה להם להצביע עבור אובמה. ואולם, במהלך ההצבעה עצמה בה הכריזה כל מדינה על הצבעתה, קטעה קלינטון את ההליך וקראה להצבעה פה אחד ביריבה לשעבר אובמה.

"כשעיניינו ממוקדות בעתיד, ברוח של אחדות, במטרה לנצח בבחירות, ובאמונה במפלגתנו ובמדינתנו, עלינו להכריז פה אחד כאן ועכשיו שברק אובמה הוא המועמד שלנו והוא גם יהיה הנשיא שלנו". דברי קלינטון.

הצעתה של קלינטון התקבלה במהרה על ידי יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, שהכריזה באופן רשמי על מועמדותו של אובמה מטעם המפלגה הדמוקרטית. זמן קצר לאחר מכן הודיעה פלוסי כי אובמה קיבל על עצמו את המועמדות.

הלילה צפויים לדבר בוועידה הנשיא לשעבר ביל קלינטון וג'ו ביידן - המועמד לסגן הנשיא. מחר בלילה ינאום אובמה בעצמו בוועידה לעיני 80 אלף איש. עם זאת, גם ביומה השלישי, הוועידה הדמוקרטית בדנבר עדיין לא מצליחה לעצור את הסחף והצניחה של אובמה בסקרים.

אמש, בתום יומה השני של הועידה גנבה הסנאטורית קלינטון את ההצגה כשקראה לתומכיה להעביר את לאובמה. קריאתה של קלינטון לאחד את השורות במפלגה ולתמוך במועמדותו של אובמה לנשיאות זכו לתגובות נלהבות ולמחיאות כפיים סוערות מצד הנוכחים בועידה.