אולמרט: אוהד אדם, אוהב חיים ואוהב שלום

חבריו של איביי נתן במערכת הפוליטית מרכינים ראש עם קבלת הידיעה על מותו של פעיל השלום הוותיק. ראש הממשלה: הוא צבע בצבע מיוחד של אנושיות ושל חמלה את חיי החברה הישראלית ובתור שכזה ננצור את זכרו באהבה

במערכת הפוליטית מביעים הערב (רביעי) צער רב על מותו של פעיל השלום אייבי נתן. רשא הממשלה, אהוד אולמרט, אמר "שמעתי בצער עמוק על מותו אייבי נתן לאחר שבשנים האחרונות סבל ממחלה קשה וחי בתנאים קשים במיוחד. אייבי נתן היה אוהב חיים, אוהב אדם ואוהב שלום. הוא צבע בצבע מיוחד של אנושיות ושל חמלה את חיי החברה הישראלית ובתור שכזה ננצור את זכרו באהבה".

נשיא המדינה שמעון פרס ספד גם הוא לאייבי נתן ואמר: "אייבי היה אחד האנשים הבולטים והמיוחדים במדינה, לוחם גדול ביותר נגד המלחמה, נגד העוני ונגד הקיפוח, האיש שהקדיש חייו למען אנשים אחרים ולמען אנושות טובה יותר, לא חשש משום סיכון ולא היסס להיות ראשון בכל חזית".
פרס הוסיף כי "אייבי היה הכובש הגדול ביותר של הלבבות והאיש המאמין ביותר בשעה שחסרה האמונה."

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר כי "עם מותו של אייבי נתן, איבדנו איש שלום, אדם פורץ דרכים וחודר לבבות".

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר כי "מחנה השלום מרכין את דגלו מצער עם לכתו של לוחם השלום מספר אחד. דורות של צעירים גדלו על טיסת השלום שלו לקהיר ונכונותו להיפגש עם הפלשתינים. אייבי נתן היה הומניסט אמיץ שהקדיש חייו לשלום".

ח"כ יוסי ביילין (מרצ) אמר בתגובה למותו של נתן כי "אני מצדיע לאומץ של אייבי נתן, שבנכונותו לסכן עצמו פרץ דרך לאחרים והוכיח שרק מי שיש לו אומץ לדבר עם הצד השני ולשבור טבואים מיושנים ומיותרים, יכול להגיע להישגים".

ח"כ קולט אביטל (עבודה) אמרה כי "הלך מאיתנו איש יקר שבפעילותו הפגין אומץ לב יוצא דופן ונדיר. אייבי היא איש חזון שפרץ דרך ופעל לקידום השלום בין העמים".

גם ח"כ נדיה חילו (עבודה) הביעה צער על מותו ואמרה כי "אם יש איש שמסמל את החזון של השלום, זה האיש. לא נשכח את העשייה ואת פריצת הגבולות של אייבי נתן. בסופו של דבר, החזון שלו חלחל לאוכלוסיות ולמנהיגים. אני מקווה שגם לאחר לכתו, החברה בישראל תמשיך את צוואתו".

וח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר כי "אייבי נתן היה מוביל דרך אמיץ ושוחר שלום בכל רמ"ח איבריו. צר לי שלא רבים הלכו בדרכו".

נתן הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה, בבית החולים איכילוב בתל אביב. הוא היה בן 81 במותו. לפני מספר שנים לקה בשבץ שהשאיר אותו משותק חלקית.

הוא היה אחד מפעילי השלום שזכו להערכת המערכת הפוליטית כולה, כולל בצידה הימני של המפה.