המשטרה חוששת: המזוודה נסחפה לים התיכון

בסיומו של היום השמיני של החיפושים בנחל הירקון, עדיין לא נמצאה המזוודה, בה על פי החשד נמצאת גופתה של רוז פיזם, שסבה חשוד ברציחתה • צוותי החיפוש העלו חשש כי בשל הזמן הארוך שעבר מאז הושלכה המזוודה, ייתכן והיא נסחפה לאזור הים התיכון, בשל הזרמים בנחל • מחר יחלו צוותי החיפוש לעבוד באזור שפך הירקון, במקום בו הנחל מתמזג עם הים

(1:22 דקות)

צוותי החיפוש בנחל הירקון מביעים חשש הערב (רביעי) כי המזוודה ובה גופתה של רוז פיזם הקטנה, נסחפה לכיוון הים במהלך השלושה חודשים שעברו מאז סבה, רוני רון, השליך אותה למיימי הנחל.

במהלך כל היום המשיכו הצוללנים לרדת לקרקעית הירקון במטרה לנסות ולאתר את המזוודה, אך ללא הצלחה. מחר בבוקר צפויים החיפושים להתפזר לכיוון שפך הירקון, במקום בו הנחל מתמזג עם הים התיכון, בתקווה שאולי שם נמצאת המזוודה.

יואב קוטלר, ראש צוות החיפושים אמר בראיון לחדשות 10 כי "אנחנו מתכננים מספר פעולות. נבדוק כל אופציה שעולה, בין יתר הדברים – נושא ייבוש חלקים מהנחל, ואנו לא פוסלים את האופציה שהמזוודה נסחפה לאזור הים".

הוא הסביר כי בניגוד לדעה הרווחת המים בנחל הירקון לא כל כך עומדים. יש בהם זרמים, ישנה גאות ושפל, ולכן עולה החשש להיסחפות לים.

(2:22 דקות)

הסב עצמו, רוני רון, שיחזר במהלך הלילה שוב את הרגע בו השליך את המזוודה ופעם אחר פעם הצביע לכיוון האזור אותו סרקו הצוותים בימים האחרונים. רון אמר לשוטרים "חבל לשאול שאלות, היא גמורה היא גמורה".

במסגרת החיפושים שוקלת המשטרה לייבש 200 מטרים מהנחל. סגן מפקד מחוז מרכז במשטרה מאיר בוקבזה: "בשלב זה אנחנו בוחנים אפשרויות אחרות. כרגע ישבנו עם מומחים מחיל הים והאפשרות לייבש את המקטע פה בירקון אכן עלתה. חברה אזרחית בוחנת את האפשרות הזו. במקביל צריך לציין שהרחבנו את מעגל החיפושים, והם נעשים גם באזורים אחרים".