שנת הלימודים תיפתח כסדרה ב - 1 בספטמבר

הוסר איום השביתה בבתי הספר ברשויות המקומיות, לאחר שראש הממשלה הורה לשרת החינוך ולממונה על התקציבים באוצר להעביר לרשויות המקומיות את מלוא התקציב שהן דורשות • אולמרט הורה לתמיר להוריד את הסכום מתקציב החינוך שאושר למשרדה • בכך קיבלו ראשי השלטון המקומי את מלוא דרישותיהם והם חזרו בהם מהכוונה לשבש את פתיחת הלימודים בעוד כשבוע

שנת הלימודים תיפתח כסדרה ב - 1 בספטמבר, כך הוחלט אחר הצהריים (רביעי) בתום פגישתם של ראשי מרכז השלטון המקומי וראש הממשלה אהוד אולמרט.

במהלך הפגישה אמר אולמרט לנציגי השלטון המקומי כי יורה לשרת החינוך ולממונה על התקציבים באוצר להעביר לרשויות את מלוא התקציב שדרשו. אולמרט הורה לתמיר להוריד את הסכום מתקציב משרד החינוך. ראשי השלטון המקומי הודו לראש הממשלה על הפתרונות שניתנו לסוגיות שהועלו בפניו

בנוסף, הנחה ראש הממשלה, את שרת החינוך, תוך התייעצות עם שר האוצר - להקים ועדה בהרכב אנשי אקדמיה וכלכלה, שתבחן את סוגיית התקצוב הדיפרנציאלי במערכת החינוך ושתגיש את מסקנותיה לראש הממשלה, תוך 90 יום.

בתחילת החודש איימו ראשי מרכז השלטון המקומי להשבית את פתיחת שנת הלימודים במחאה על כוונת משרד החינוך לקצץ 85 מיליון שקלים בתקציבי הרשויות המקומיות.

עדי אלדר, ראש מרכז השלטון המקומי אמר אז כי משמעות השבתת הלימודים תתבטא בכך שהחל מספטמבר לא יוצבו שומרים בפתח בתי הספר, לא יופעלו שירותי הסעות, ולא יהיו שירותי ניקיון ומזכירות בבתי הספר. עוד הוסיף ואמר כי מבחינתו ממשלת ישראל היא זו שתפעיל את בתי הספר וכי היא לא תקבל כל עזרה מהרשויות המקומיות.

בתום פגישה שהסתיימה בשבוע שעבר ללא תוצאות בין נציגי המרכז לשלטון המקומי ומשרד החינוך בניסיון למנוע את השביתה, אמרו בכירים במרכז לשלטון המקומי כי הצעות משרד החינוך היו מעליבות והפחיתו רק במעט את הקיצוץ שעליו הכריז המשרד בגובה 130 מיליון שקלים.