הקטל בכבישים: שלושה הרוגים בשלוש תאונות שונות

בשתיים מתוך התאונות מצאו את מותם קשישים שניסו לחצות את הכביש ונפגעו פגיעה קטלנית. בתאונה שלישית נהרג אדם אחד וחמישה נפצעו קשה. חוקרים מטעם משטרת התנועה חוקרים את נסיבות התאונות

עוד יום קשה בכבישי ישראל: שלושה בני אדם נהרגו בתאונות דרכים שאירעו מאז שעות הבוקר - שניים מתוכם קשישים.

הולכת רגל בת 75 נהרגה הערב (שני) מפגיעת רכב פרטי בקרן הרחובות אלוף שדה וכורזין בגבעתיים. צוות טיפול נמרץ נאלץ לקבוע את מותה במקום. המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה.

בתאונת דרכים קטלנית שאירעה בכניסה ליישוב חורה שבדרום נהרג אדם אחד וחמישה נפצעו בינוני. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה שבבאר-שבע. הסיבה לתאונה עדיין אינה ברורה.

בשעות אחר הצהריים נהרג הולך רגל בן 72 כשניסה לחצות את הכביש סמוך לבית העלמין באשדוד. מסיבה שעדיין אינה ברורה נהג רכב פרטי שלא הבחין בהולך הרגל - פגע בו. הולך הרגל נפל ונפגע אנושות בראשו. צוות טיפול נמרץ של מד"א שהגיע למקום מצא את הקשיש כשהוא מחוסר הכרה, ואינו נושם.

הפרמדיקים ניסו לבצע בו פעולות החייאה ממושכות אך רופא נוסף שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו. חוקרי אגף התנועה שהגיעו למקום גבו עדות מנהג הרכב. בוחני תנועה נוספים שהוזעקו למקום צילמו את זירת התאונה במטרה לשחזר מאוחר יותר את שהתרחש.

ועוד באשדוד, הולך רגל בן 60 נפצע אנושות מפגיעת רכב פרטי במדרחוב הנביאים שבאשדוד.
ניידת טיפול נמרץ פינתה את הפצוע כשהוא מחוסר הכרה לבית החולים קפלן שברחובות.

בתאונה שאירעה הבוקר סמוך לכפר אביב שליד אשדוד נפצע קשה אדם אחד ובתאונה אחרת לפנות בוקר, נפצע קשה רוכב אופנוע בן 26 ברחוב בצלאל שבירושלים. הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם.

צוותי מד"א טיפלו היום ביותר מ-40 נפגעים בתאונות דרכים ברחבי הארץ.

ובתוך כך, בתקציב המדינה לשנת 2009 שאושר אמש הוחלט על קיצוץ של 200 מליון שקלים בתקציב הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. שמואל אבואב מנכ"ל אור ירוק זעם. "בהחלטה שהתקבלה בקולותיהם של 13 שרים, הפקירה למעשה הממשלה את חייהם של אזרחי ישראל בכבישים, והורידה לטמיון עמל של שנים" אמר.