רוסיה קוראת להכרה בעצמאות החבלים הבדלנים בגאורגיה

הפרלמנט במוסקבה יתכנס לדיון מיוחד במשבר בקווקז, כאשר על סדר היום - קריאה להכרה בעצמאות החבלים דרום אוסטיה ואבחזיה שבגאורגיה. בשבוע הבא יתכנסו מנהיגי האיחוד האירופי לדיון על המשבר ועל יחסי רוסיה והאיחוד

הפרלמנט הרוסי יקרא היום (שני) להכיר בעצמאותם של החבלים הבדלנים בגאורגיה: דרום אוסטיה ואבחזיה, כל מדווחת סוכנות ידעות רוסית.

על פי הדיווח, הפרלמנט במוסקבה יתכנס לדיון מיוחד במשבר בקווקז ועל מעמדם החוקי של החבלים הבדלנים בגאורגיה.

בסוף השבוע הצהיר משרד ההגנה הרוסי כי חייליו סיימו את הנסיגה מגאורגיה ומי שנשאר בשטח הם כוחות לשמירת שלום. ארה"ב דחתה את טענות הרוסים והבית הלבן פרסם הצהרה בה נאמר כי "לא הושלמה הנסיגה מהשטחים שבשליטת גאורגיה".

במקביל הודיע סגן הרמטכ"ל הרוסי, אנטולי נוגוביצין כי ספינות של הצי הרוסי ימשיכו לסייר באזור עיר הנמל הגאורגית פוטי שלחופי הים השחור. הסיורים מהווים, לדבריו, חלק מההבנות שהושגו בהסכם הפסקת האש בין מוסקבה לטביליסי בתיווכה של צרפת. הגאורגים, לעומת זאת, טענו כי מדובר בהפרה של ההסכם.

בשבוע הבא צפוי להתקיים כינוס של מנהיגי מדינות האיחוד האירופי לדיון במצב בגאורגיה וביחסי האיחוד עם רוסיה. הפגישה נקבעה ל -1 בספטמבר ביוזמתו של הנשיא התורני של האיחוד, נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי.