איראן: התחלנו בבנייה של כור גרעיני נוסף

סוכנות הגרעין האיראנית הודיעה, כי בנוסף לכור שנבנה בבושהר, יוקם כור גרעיני נוסף בהספק של 360 מגה-וואט בדרום-מערב המדינה. "האתר כבר נבחר והתהליך נמצא בעיצומו", אמר סגן ראש הסוכנות

הסנקציות והלחץ הבינלאומי לא עוזרים. איראן הודיעה היום (ראשון) כי החלה בתהליך הקמה של כור גרעיני נוסף, השני במספר.

סגן ראש הארגון לאנרגיה אטומית של איראן, מוחמד סעידי, סיפר כי המקום שנבחר להקמת הכור הוא אזור דרחובין שבדרום-מערב המדינה, שכבר הופיע בדוחות של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א). ההספק של הכור יהיה 360 מגה-וואט.

"אנחנו נמצאים בשלב התכנון של הכור. התכנון יושלם בהדרגה, ואז נגיע לשלב הבנייה. האתר כבר נבחר והתהליך נמצא בעיצומו", אמר סעידי לסוכנות הידיעות הרשמית של איראן.

סעידי התייחס בדבריו גם ליחסיה של איראן עם סבא"א ואמר כי "איראן תנסה לענות לשאלות הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית במסגרת ההתחייבויות שלה. הקשרים שלנו עם הסוכנות נמשכים על בסיס התחייבות חוקית".

כעת מתבצעים באיראן השלבים האחרונים של בניית הכור הגרעיני הראשון בספק של כ-1,000 מגה-וואט, שנבנה בסיוע רוסי בבושהר. איראן הודיעה, כי עד שנת 2020 בכוונתה להקים כורים נוספים שיגיעו יחד להספק של 20 אלף מגה-וואט.

בספטמבר צפוי להגיע לאיראן ראש הסוכנות הגרעינית של רוסיה, סרגיי קיריינקו, כדי לדון בהמשך שיתוף הפעולה הגרעיני בין טהרן למוסקבה.