סלאח לברק: תודיע לחבריך בשב"כ - לא נוותר על זכויותינו

בעקבות פשיטת השב"כ והמשטרה על מוסדות התנועה האיסלאמית מבטיח השייח' ראאד סלאח, כי ביום שישי הקרוב תתקיים עצרת מחאה ביפו. סלאח הוסיף, כי חברי התנועה מתכוונים להפגין נוכחות מוגברת במסגד אל אקצה ובסביבותיו במהלך צום הרמדאן שמתחיל בעוד כשבוע וחצי

(2 דק')

ראש הפלג הצפוני של תנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח, אומר כי תנועתו תקיים ביום שישי הקרוב עצרת ביפו במחאה על פשיטת כוחות הביטחון הישראלים הבוקר על מוסד התנועה באום אל פאחם.

סלאח אמר עוד, כי חברי התנועה מתכוונים להפגין נוכחות מוגברת השנה במסגד אל אקצה ובסביבותיו במהלך צום הרמדאן שמתחיל בעוד כשבוע וחצי.

"עד עכשיו הפריע לישראל שהעלנו שלושים אוטובוסים לירושלים במהלך הצום - עכשיו נעלה שישים ומאה", הוסיף סלאח. השייח' גם לגלג על שר הביטחון אהוד ברק ואמר: "אתה יכול להודיע לחבריך בשב"כ שאנחנו לא מתכוונים לוותר על זכויותינו ונמשיך את דרכינו".

כוחות הביטחון הישראלים פשטו הבוקר על מוסד של התנועה האיסלאמית באום אל פאחם בעקבות מידע מודיעיני לפיו האירגון עסק בסיוע כספי ולוגיסטי למפקדת חמאס בירושלים.

הפשיטה התבצעה בעקבות צו שהוציא שר הביטחון, אהוד ברק, בגין "התאחדות בלתי מותרת". הצו הוצא לאחר שנתקבל מידע לפיו המוסד מקיים קשרים כספיים ולוגיסטיים עם מפקדת חמאס במזרח ירושלים.

מהמידע שהגיע לידי המשטרה והשב"כ, הכסף הועבר ממוסד התנועה לחמאס באמצעות חלפני כספים, הברחות והעברות בנקאיות בין חשבונות הבנק של המוסדות.

במהלך הפשיטה נערך חיפוש במקום ומהמשרדים נלקחו מסמכים, מחשבים, כספת וכסף שנמצא במקום. החומר הועבר לשב"כ לבדיקה נוספת. כמו כן הוצאו צווים להקפאת חשבונות הבנקים של המוסד.

השייח' ראאד סלאח, אמר כי כוחות הביטחון החרימו מידע שמוערך במיליארדים בפשיטה הליל על מבנה של מוסד אל אקצה באום אל פאחם.

בריאיון לרשת אל ג'זירה הוסיף סלאח, כי "מוסד אל אקצה חושף את האמת וזו מפחידה את הממסד הישראלי", כלשונו. מהמשטרה נמסר כי בפשיטה נתפסו מסמכים רבים, מחשבים, כסף רב וציוד נוסף שהועברו לבחינת השב"כ - כמו כן, הוצאו צווים להקפאת חשבונות הבנקים של המוסד.