ברק הודיע למבקר המדינה - חברת "טאורוס" נסגרה

פריאל הודיעה כבר שתסגור את חברת יחסי הציבור ובהמשך העביר שר הביטחון למבקר המדינה הודעה לפיה ימסור ללינדנשטראוס פרטים נוספים בנושא - ככל שיתבקש

שר הביטחון, אהוד ברק, העביר הבוקר (ראשון) דיווח בכתב למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס על סגירת חברת טאורוס שבבעלות רעייתו נילי פריאל. הדיווח כולל פרטים נוספים על החברה ואת הנכונות למסור למבקר המדינה אינפורמציה נוספת - ככל שיתבקש.

פריאל הודיעה כי היא סוגרת את החברה בעקבות הביקורת שנמתחה עליה. תנועת "אומץ" הגישה תלונה למבקר המדינה שיבדוק את ההתנהלות, כיוון ששרי הממשלה חייבים לדווח למבקר הצהרות הון על כל הכנסותיהם, שכוללות גם את ההכנסות של בנות זוגם. ממשרד מבקר המדינה נמסר, כי יעיינו בתלונה ויחליטו.

הסיפור יצא לאור בשבוע שעבר בחדשות 10 אז פורסם כי פריאל רשמה בתחילת מרץ 2008 על שמה את חברת "טאורוס". במסמך בו פריאל סיפרה על החברה נכתב: "מקבלי ההחלטות בישראל מורכבים מ-800 עד 900 אנשים. את רובם גברת פריאל-ברק מכירה אישית. רבים מאנשי העסקים הבכירים הללו בוטחים ומרגישים נוח לעבוד עם אנשים שהם מכירים".

המחיר שדרשה פריאל בעבור "זיהוי הזדמנויות עסקיות, ייעוץ בנושאים פיננסיים. היכרות עם אנשי עסקים בכירים ומעצבי דעת קהל" - 30,000 דולרים.

אחד מלקוחות החברה היה איש העסקים דייוויד פישר, ישראלי-אמריקני המתגורר במונאקו. בשיחות טלפון עם "חדשות 10" הוא סיפר כי הוא תורם של אהוד ברק ואמר: "אני מאמין בו וחושב שהוא צריך להיות ראש הממשלה".

בשבוע שעבר הודיעה אשתו של שר הביטחון כי תסגור את חברת יחסי הציבור שבבעלותה, זאת לאור הביקורת שנמתחה עליה בעקבות חשיפת "חדשות 10".