האחים אברג'יל נעצרו בעקבות בקשת הסגרה מארה"ב

יצחק ומאיר אברג'יל נעצרו על ידי היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים בעקבות בקשת הסגרה מארה"ב • השניים חשודים בשורה של עבירות חמורות, בהן מעורבות ברצח, סחר בסמים והלבנת הון

(2:01 דק')

היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (היאחב"ל) עצרה הבוקר (ראשון) את יצחק אברג'יל, מי שנחשב לראש משפחת הפשע החזקה בישראל, בעקבות בקשה אמריקנית להסגרתו.

מאיר אברג'יל, אחיו, נעצר יחד עמו. השניים חשודים בביצוע שורת עבירות חמורות בארצות הברית, בהן מעורבות ברצח, סחר בסמים והלבנת הון.

בשבועיים האחרונים אברג'יל היה עצור בחשד למעורבות ברצח מרגריטה לאוטין. הבוקר היה אמור להישמע ערעורו בבית המשפט בפתח תקווה - ואולם חוקרי המשטרה הודיעו לעורכי דינו כי ישחררו אותו בפרשה זו - ויעצרו אותו מחדש על הפרשה החדשה.

אברג'יל אמור היה להשתחרר ביום שישי, אולם בית משפט השלום בעיר האריך בפעם השלישית את מעצרו עוד בארבעה ימים, לאחר שחוקרי המשטרה הציגו חומר חדש במטרה לשכנע את השופטת שירי רפאלי שהשחרור המוקדם עלול להפריע למשטרה בהמשך החקירה ולסכן את שלום הציבור.

אברג'יל נעצר לפני כשבועיים על ידי בלשי היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים.במשטרה חושדים כי אברג'יל היה מעורב ברצח לאוטין, בניסיון הרצח של העבריינים מוטי חסין ורמי עמירא, שהיו על פי החשד היעד לחיסול, וכן במעורבותו בארגון פשיעה.