"היא הייתה אמא חמה ודואגת. מעלילים עליה כי היא שונה"

ילדיהם של בני הזוג מבית שמש שמואשמים בהתעללות ובאי דיווח על גילוי עריות בין הילדים מעידים בבית המשפט המחוזי בירושלים. לפני הדיון הגנה אחת מבנותיהם של הזוג על האם ואמרה: בגלל הלבוש שלה תיארו אותה כשונה

(1:55 דק')

בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח הבוקר (ראשון) משפטה של "אמא טליבאן" - האם מבית שמש שנאשמת בהתעללות חמורה בילדיה ויחד עם בן זוגה נאשמת גם באי דיווח על גילוי עריות בין ילדיהם.

הנאשמת הגיעה לבית המשפט כשהיא מכוסה מכף רגל ועד ראש ועטויה שכבות של בגדים. היא סירבה לדבר אולם עורכת דינה אמרה כי בכוונתה לכפור בכל האישומים נגדה.

לפני הדיון אמרה אחת הילדות של בני הזוג "לא היה ולא נברא. גדלתי בבית ולא שמעתי דברים כאלו. היא הייתה אמא חמה ודואגת בגלל הלבוש שלה תיארו אותה כאמא טליבאן, הכל בגלל שהיא שונה".

האם איחרה לפתיחת המשפט ובתחילה חשבו הנוכחים כי היא לא תגיע. עורכת דינה סיפרה כי הנאשמת, שנתונה במעצר בית, חשה ברע ביום שישי האחרון וייתכן כי זו הסיבה להיעדרותה - אולם כאמור, האם הגיעה והמשפט החל, אם גם באיחור.

בכתב האישום המזעזע מתוארים עשרות מקרים, שבהם הכתה האם את ילדיה באמצעות מקל, חגורה, מערוך וכבל חשמל. עוד עולה כי היא כיבתה גפרורים על חזהו של אחד הילדים, נהגה לשפוך עליהם מים כדי להעירם משנתם ובמקרה מסוים אף קשרה את בנה בידיו ורגליו והשאירה אותו קשור כך זמן רב.

על פי כתב האישום, התנהגותה של האם גרמה לילדיה מצוקה נפשית קשה שבעקבותיה החלו חלק מהאחים לקיים יחסי מין עם אחיותיהם.

בחודש אפריל החליט בית המשפט העליון לשחרר למעצר בית את האם מבית שמש החשודה בהתעללות בילדיה. האם מרצה את מעצר הבית לא בביתה, בתנאים מגבילים ובפיקוח. עורכת הדין ורד בילגר מהסניגוריה הציבורית טענה אז כי אין מניעה לשחרר את האם. לדבריה, "יש לה מסוכנות ספיציפית שכבר לא קיימת, וניתן למנוע את המאסר בחלופה אחרת".