דיווח: החלה הנסיגה מגאורגיה

גנרל במטכ"ל הרוסי מדווח כי כוחות הצבא החלו בנסיגה משטחי גאורגיה • על פי הדיווח הרוסים נעים חזרה לשטחי רוסיה, גם מחבל דרום אוסטיה • שגריר ארה"ב במוסקבה נפגש עם סגנו של שר החוץ הרוסי לדון בהמשך הנסיגה ומתן טיפול לפליטים • הרוסים הזהירו את הכוחות הגאורגיים מביצוע מעשי התגרות אשר עשויים לגרור תגובה חריפה של הכוחות הרוסיים הנסוגים

(30 שניות)

רוסיה החלה להזיז היום (שני) את הכוחות שלה מאזור הלחימה בגאורגיה, בעקבות הסכם הפסקת האש שנחתם, כך מסר מפקד כוחות הצבא הרוסי הגנרל אנטולי נוגוויסטין.

על פי הודעתו של נוגוויסטין, סגנו של שר החוץ הרוסי, גריגורי קראסין, נפגש עם שגריר ארה"ב במוסקבה כדי לדון בתנאי הנסיגה ובהסכם הפסקת האש שנחתם בין גאורגיה ורוסיה. "הסכמנו על שיתוף פעולה נוסף בנוגע למיקומם של הכוחות, וגם בנושא הסיעו ההומניטרי לפליטים בגאורגיה", דברי נוגוויסטין.

בנוסף הוא האשים את צבא גאורגיה במעשי פרובוקציה נגד הרוסים ואמר כי ישנן עדויות שהם ניסו לפוצץ את מנהרת רוקי, דרכה עוברים רוב הכוחות הרוסיים באזור.

מוקדם יותר דווח כי למרות התחייבותה של רוסיה להתחיל בנסיגה מגאורגיה, הצבא הרוסי העביר משגרי טילים לטווח קצר לדרום אוסטיה, צעד שנראה כמכוון לחזק את האחיזה במחוז הגאורגי הבדלני.

הדיווח, מפי בכירים בארה"ב, טען עוד כי מעמדת השיגור החדשה שלהם בצפון צחינווילי, בירת דרום אוסטיה, הטילים יכולים להגיע לרוב גאורגיה - לרבות טבליסי הבירה. עוד מדווחים אותם גורמים כי הרוסים פרסו טילי קרקע-אוויר סמוך למפקדה הצבאית שלהם בצחינוולי.