בכיר איראני: עפ"י ההערכות - הכור בבושהאר יפעל עוד השנה

שגריר איראן במוסקבה אמר לסוכנות הידיעות האיראנית כי למרות תקלות טכניות שמעכבות את הפעלתו של הכור, מדענים רוסים מעריכים כי עד סוף 2008 הכור יהיה פעיל. עוד אמר השגריר כי איראן מקווה להדק את שיתוף הפעולה שלה עם רוסיה. ובתוך כך, סגן יו"ר סבא"א הגיע לטהרן - שם הוא יבקש מההנהגה האיראנית לנהוג בשקיפות רבה יותר באשר לפרוייקט הטילים שלה

"אנו מקווים לחזות בהשלמת הכור האטומי בבושהאר עוד בשנת 2008" - כך אמר אמש (ראשון) שגריר טהרן במוסקבה. גולאם ראזה אנסארי אמר עוד כי טהרן ומוסקבה הגיעו להסכם "טוב" בכל האמור לכור הגרעיני שאיראן מקימה בבושהאר.

"במשלוח הדלק לכור בבושהאר איראן הראתה כי החלטתה הנחושה להשלים את הפרוייקט" אמר אנסארי לסוכנות הידיעות האיראנית אירנה.

אנסרי אמר כי בעיות טכניות מסויימות היו הסיבה העיקרית לעיכוב בהשלמת הפרוייקט וכי שני הצדדים נחושים להסיר את המכשולים בדרך להבאתו לידי גמר. לסיכום דבריו אמר אנרי כי איראן להוטה להרחיב את שיתוף הפעולה הכלכלי שלה עם רוסיה בעתיד.

ובתוך כך, פקח בכיר של האו"ם הגיע היום לאיראן לסיבוב שני של שיחות לצורך שיפור שיתוף הפעולה של המדינה עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית - כך מדווחת סוכנות הידיעות האיראנית. סגנו של יו"ר הסוכנות, אולי היינונן, כבר ביקר באיראן החודש וביקש מטהרן לספק אינפורמציה על פעולותיה בנוגע לטילים.

טהרן סירבה להשיב לדרישת סבא"א ואמרה, כי לא מעניינה של הסוכנות להתעמק בנושאים הללו. עם זאת איראן תיארה את ביקורו הקודם של היינונן כחיובי.