דיווח: בצל הנסיגה המוסכמת- רוסיה הציבה משגרי טילים בדרום אוסטיה

ה"ניו-יורק טיימס" מצטט בכירים אמריקנים הטוענים כי בעוד מוסקבה התחייבה על יציאה מגאורגיה, הצבא הרוסי מהדק את אחיזתו בדרום אוסטיה מאז סוף השבוע האחרון. על פי הדיווח, טביליסי נמצאת בטווח הטילים שהוצבו בצחינווילי

בעוד רוסיה התחייבה להתחיל את נסיגת הכוחות שלה מגאורגיה השכנה היום - בכירים אמריקנים אמרו כי הצבא הרוסי העביר משגרי טילים לטווח קצר לדרום אוסטיה, צעד שנראה כמכוון לחזק את האחיזה במחוז הגאורגי הבדלני.

על פי גורמים אמריקנים רשמיים המעורים בדוחות המודיעין הזורמים מהאזור, הצבא הרוסי פרס כמה משגרי טילים מסוג SS-21 ורכבי אספקה הגיעו לדרום אוסטיה ביום שישי האחרון.

מעמדת השיגור החדשה שלהם בצפון צחינווילי, בירת דרום אוסטיה, הטילים יכולים להגיע לרוב גאורגיה - לרבות טבליסי הבירה. עוד מדווחים אותם גורמים כי הרוסים פרסו טילי קרקע-אוויר סמוך למפקדה הצבאית שלהם בטשקינוואלי.

הערכות כזו עשויה לחזק את האיום שהאשימה בשבוע שעבר שר ההגנה הרוסי, סרגיי לברוב לפיהם דרום אוסטיה ואבחזיה הם חלקים נפרדים מגאורגיה.

היום הצבא הרוסי עדיין פרוש באזורים רבים בצפון גאורגיה, ובין השאר עדיין שולט על העיר גורי שנפגעה קשות במהלך הלחימה. מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס אמרה אמש כי היא מקווה שנשיא רוסיה, דימטרי מדבדב, יעמוד בהבטחתו להסיג את כוחותיו. בכיר בממשל הרוסי אמר אמש כי אין לנסיגה תאריך יעד סופי.