מרקל: גאורגיה תתקבל כחברה בנאט"ו

קנצלרית גרמניה שהביעה התנגדות לצירופה של טביליסי לברית באפריל האחרון, שינתה את דעתה בעקבות המלחמה בקווקז. במסיבת עיתונאים משותפת שערכה עם סאאקשווילי אמרה כי גאורגיה תהיה חברה בנאט"ו. מרקל הוסיפה ואמרה כי הנסיגה הרוסית מגאורגיה אינה מתנהלת בקצב המקווה

"גאורגיה בדרך להפוך לחברה בנאט"ו" - כך אמרה היום (ראשון) קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. הקנצרלית אמרה את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת שערכה עם נשיא גאורגיה מיכאיל סאאקשווילי.

עם זאת אמרה מרקל כי היא עומדת מאחורי ההחלטה שקיבלה בוועידה שנערכה באפריל האחרון - אז גרמניה נמנתה על המתנגדות להצטרפותה של גאורגיה לברית נאט"ו. הקנצלרית רמזה כי נאט"ו תסייע לטביליסי לשקם את צבאה שנהרס במלחמה עם הרוסים.

מרקל הוסיפה ואמרה כי הכוחות הרוסים אינם עוזבים את גאורגיה בקצב מספק ודחקה במוסקבה להאיץ את הנסיגה מהמדינה.

מוקדם יותר היום אמר נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב לנשיא צרפת כי נסיגת הכוחות הרוסיים משטחי דרום אוסטיה שבגאורגיה תחל מחר בשעות הצהריים.

לשכתו של סרקוזי פרסמה הודעה בה נאמר כי "סרקוזי הזהיר את נשיא רוסיה שאם צבאו לא ייסוג משטחי גאורגיה הדבר יגרור אחריו השלכות חמורות לגבי היחסים בין רוסיה למדינות אירופה". בהודעה נכתב עוד כי "על שני הצדדים לכבד את הסכם הפסקת האש שנחתם בסוף השבוע".