איראן: הגדלנו את טווח הטיסה של מטוסי הקרב שלנו

הטלוויזיה הממלכתית האיראנית ציטטה את דבריו של מפקד חיל האוויר שאמר כי טווח הטיסה של מטוסי הקרב של צבא איראן הוגדל וכעת הוא עומד על 3,000 ק"מ. אם הדברים נכונים ישראל נמצאת כעת בטווח האיום של חיל האוויר האיראני

(22 שניות)

מפקד חיל האוויר האירני אומר היום (ראשון) כי צבאו הצליח להגדיל את טווח הטיסה של מטוסי הקרב שלו, וכעת יכולים המטוסים להגיע עד ישראל ללא תדלוק.

על פי דברי הקצין, טווח הטיסה החדש עומד על 3,000 קילומטר ללא תדלוק, כאשר המרחק בין ישראל ואיראן הינו כאלף קילומטרים בלבד.

ובתוך כך, העיתון ה"סאנדיי טיימס" פרסם בחודש יולי כי מקור בכיר בפנטגון אמר שנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש העביר מסר לממשל בישראל לפיו הוא יאשר תקיפה עתידית של הצבא הישראלי על מתקני הגרעין של איראן במקרה והמשא ומתן עם טהרן לא ישא פרי - זאת בניגוד לפרסומים קודמים לפיהם ארצות הברית לא תיתן אור ירוק למתקפה באיראן.

בחודש שעבר ערכו "משמרות המהפכה" תרגיל צבאי גדול במסגרתו ביצעו ניסויים בשיגור טילים בליסטיים באזור מיימי המפרץ הפרסי. מהדיווחים בכלי התקשורת האיראנים עלה כי הניסויים הוכתר כהצלחה. האיראנים טענו כי התמרונים באים כהוכחה ניצחת לעולם כי איראן לא תשב בשקט במידה ותותקף. "אם נותקף - אנו נכה בחזרה", אומרים בטהרן.