גאורגיה: דיווחים סותרים בקרב הרוסים

מפקד כוחות רוסיה בגאורגיה אומר כי הצבא הרוסי החל לסגת מהעמדות שתפס ברחבי גאורגיה. על פי גנרל בוריסוב, החיילים נסוגים מאזור העיר גורי לתוך שטח דרום אוסטיה. לעומתו, דובר משרד ההגנה הרוסי אומר: דברי הגנרל לא נכונים, לא התחלנו בשום נסיגה משטח גאורגיה

רוסיה החלה להסיג את כוחותיה מגיאורגיה, כך אמר הבוקר (ראשון) מפקד כוחות רוסיה בגאורגיה, הגנרל בוריסוב. לעומתו, אומר דובר משרד ההגנה הרוסי כי "לא החלה שום נסיגה משטח גאורגיה, אנחנו עדיין פרוסים בכל המקומות".

סוכנויות הידיעות הזרות מדווחות כי הרוסים בנו ביצורים והציבו טנקים סמוך לבירה טביליסי. אמש דיווחו הגיאורגים על כמה תקריות של הפגזות וחילופי אש, הגדולה שבהן הפצצת צומת רכבות מרכזי מחוץ לטביליסי על ידי הצבא הרוסי.

ובתוך כך יוצאים דיווחים מגאורגיה על התעללות של חיילים רוסיים באזרחים גאורגיים. על פי הדיווח, עשרות גברים גאורגים, בשנות ה-40 וה-50 לחייהם, הובלו אל רחובות העיר צחינוואלי, בירת דרום אוסטיה, על ידי קבוצת אוסטים חמושים וקצין בצבא הרוסי והוכרחו לעבוד בניקיון.

"עבדות הופכת גם את הקופים לבני אדם", אמר קצין בצבא הרוסי כשנשאל בנושא, ואיים על צלם של סוכנות הידיעות איי.פי שהוא ייעצר אם יתעד את המתרחש בעיר הנמצאת כעת תחת שליטה רוסית מלאה.

לודמילה ביטוייבה, תושבת העיר צחיוונאלי, בשנות הארבעים לחייה, אימתה את הדיווחים וסיפרה כי משפחתה אירחה חמישה גאורגים שהוכרחו לעבוד בעבודות ניקיון ובפינוי ההריסות מעיר הבירה, זאת לאחר שפסקו הקרבות.