הצבא הרוסי החל לסגת מגורי

שר הפנים הגאורגי מדווח כי הכוחות הרוסים יוצאים גם מפוטי, עיר נמל לחופי הים השחור • אמש אמר נשיא גאורגיה בראיון לחדשות 10: "נלחם עד הסוף. עד שהחייל הרוסי האחרון יעזוב. אנחנו לא נכנעים, לא משנה מה" • בקרמלין קוראים הבוקר להתחייבות גיאורגית שלא לתקוף את המחוזות הבדלניים דרום אוסטיה ואבחזיה

שר הפנים הגאורגי אומר הבוקר (חמישי) כי הכוחות הרוסים החלו לסגת מגורי. על פי הדיווח הכוחות הרוסים החלו גם ביציאה מפוטי, עיר נמל לחופי הים השחור - עליה נשען חלק גדול מכלכלת גאורגיה.

בקרמלין קוראים הבוקר להתחייבות גיאורגית שלא לתקוף את המחוזות הבדלניים שלה. לדברי נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, "על ההסכם צריכות לחתום דרום אוסטיה, גאורגיה ורוסיה כשהאיחוד האירופי והארגון לבטחון ושיתוף פעולה באירופה משמשים ערבים".

אמש העניק נשיא גאורגיה, מיכאל סאאקשווילי ראיון לחדשות 10. הנשיא התייחס לבריחתם של היהודים והישראלים מארצו בעקבות המלחמה הקשה ואמר "בממשלתי מכהנים שני שרים ישראלים-יהודים, הם ודאי לא ברחו. בדיוק ראיתי אחד מהם לפני עשר דקות. השני בגורי, הוא שר ההגנה. זו המעורבות הישראלית העיקרית כאן. ישנו שר ההגנה והשר לפתרון סכסוכים".

בראיון אמר הנשיא כי "נושאי המלחמה והשלום בממשלה שלנו נמצאים בידי ישראלים-יהודים"

בתגובה לשאלה מה דעתך על התמיכה הישראלית לה זכיתם בשנתיים האחרונות ומה דעתך על ההכשרה הישראלית והנשק הישראלי שקיבלתם המעיט הנשיא במעורבות הישראלית במלחמה בקווקז ואמר: "אני חושב שלישראל היה חלק קטן".

בסיכום דבריו אמר סאאקשווילי: "אנחנו נלחם עד הסוף. עד שהחייל הרוסי האחרון יעזוב את האדמה שלנו. אנחנו לא נכנעים, לא משנה מה".

בתום שישה ימי לחימה קשים בקווקז, גוברים המאמצים הדיפלומטים לייצוב הפסקת האש השברירית בין רוסיה לגיאורגיה. עזרה הומניטרית מארצות הברית כבר עושה דרכה לטביליסי במטוסי תובלה צבאיים.

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש אמר כי הוא מודאג מהדיווחים על המשך הפעילות הצבאית הרוסית בגיאורגיה, על אף הפסקת האש. מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס הזהירה, כי רוסיה עומדת בפני בידוד אם תפר את הפסקת האש בגיאורגיה.

המסר התוקפני ששוגר מוושינגטון עורר זעם בקרמלין. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב תקף בחריפות את דבריו של בוש, ואמר כי ארצות הברית תצטרך לבחור בין רוסיה לבין גאורגיה."וושינגטון משחקת משחק מסוכן בקווקז בתמיכתה בנשיא גיאורגיה מיכאיל סקאשווילי", הוסיף לברוב.