מזוז החליט לסגור את התיק נגד רוחמה אברהם

היועץ המשפטי לממשלה החליט שלא להעמיד לדין את שרת התיירות, שנחשדה בקבלת שוחד והפרת אמונים בפרשת אגרקסקו • עם זאת, העביר מזוז ביקורת קשה על התנהלותה וכתב כי היא "לא ראויה, לא תקינה ונושקת לשדה הפלילי" • אברהם בתגובה: "מצרה על כך שטעויות בתום לב הביאו אותי להפר כללי אתיקה של הכנסת"

(23 שנית)

שרת התיירות, רוחמה אברהם, שנחשדה בקבלת שוחד והפרת אמונים בפרשת אגרקסקו, לא תועמד לדין – כך החליט היום (רביעי) בצהריים היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, שסגר את התיק נגדה מחוסר ראיות.

עם זאת, העביר היועץ המשפטי לממשלה ביקורת על השרה וכתב בהחלטתו כי התנהגותה היתה לא ראויה, לא תקינה, בניגוד לכללי האתיקה של הכנסת, ואף נושקת לשדה הפלילי.

"ואולם, כפי שקורה לא אחת בהעברת מסכת אירועים דרך המסננת הפלילית של בחינת ראיות ועדויות ושקילת משמעותן הנורמטיבית", כתב מזוז, "הגענו לכלל מסקנה כי אין בדברים כדי לבסס תשתית מספקת, במידה הדרושה במשפט פלילי, לשם הגשת כתב אישום, ועל כן הוחלט על סגירת התיק".

פרשת אגרקסקו נחשפה, כזכור, בנובמבר 2005, על ידי מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. השרה אברהם, אז חברת הליכוד, נחשדה כי טסה לחו"ל על חשבון חברת אגרקסקו, העוסקת בייצוא של תוצרת חקלאית, יחד עם ח"כ אלי אפללו, המשמש היום שר הקליטה.

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה לנזוף בשני הח"כים, כשח"כ אברהם נחשדה בכך שניסתה לקדם את האינטרסים של החברה אחרי שהפסידה באחד המכרזים אליהם ניגשה. בעקבות כך הוחלט לפתוח נגדה בחקירה פלילית, אך זו כאמור נסגרה היום.

השרה אברהם בלילא בירכה על החלטתו של מזוז, ומסרה כי היא שבה ומצרה על כך שטעויות בתום לב הביאו אותה להפר כללי אתיקה של הכנסת, אותם היא מכבדת מאוד, ומקפידה, למעט אותה תקלה, לקיימם קלים כחמורים.