ברק: לבני לא בנויה לקבל החלטות

שר הביטחון, אהוד ברק, תקף בחריפות את ציפי לבני: "היא לא בהכרח בנויה לתת את התשובות לא בשלוש בלילה ולא בשלוש אחה"צ". ברק המשיך: קדימה היא מפלגה של מחנה פליטים שהביאה לנו מלחמה ופרשיות מביכות. דובר קדימה: ברק היסטרי

(2 דקות)

שר הביטחון, אהוד ברק,תוקף הבוקר בחריפות את שרת החוץ לבני ואומר בראיון לגל"צ כי "היא לא בהכרח בנויה לתת את התשובות לא בשלוש בלילה ולא בשלוש אחר הצהריים. העובדה שאדם נוכח בקבלת החלטות, לא הופכת אותו כשיר לקבל אותם".

ברק אמר עוד כי החלטה 1701, שהביאה לסיומה של מחלמת לבנון השנייה, ולבני מתגאה בה, היא כישלון טוטאלי מהדהד בביצוע. "חיזבאללה מתעצם בכ-40 אלף רקטות, הסורים מחזקים את הקשרים איתם, ואם שרת החוץ ציפורה לבני מתגאה בהחלטה הזו - אני מודה שזה מציב סימן שאלה על שיקול דעתה", דברי ברק.

שר הביטחון הוסיף ואמר כי לבני מתגאה בהחלטה 1701 "בזחיחות הדעת ובצחקוקים" בעוד באותן שעות אחרונות של מלחמת לבנון השנייה, נפלו 30 חיילי צה"ל בקרבות.

בנוגע למפלגת קדימה עצמה, אמר ברק כי "קדימה היא מחנה פליטים ומפלגה חד פעמית", הוא אמר בראיון. "בוא נניח שהציבור יתעורר ויסתבר מה קדימה הביאה לנו - את שרידי ההתנתקות, את המלחמה בלבנון ופרשיות מביכות".

בקדימה דוחים את דבריו של ברק. דובר המפלגה, שמוליק דהאן, מסר כי "כעת כולם מבינים כי בראש מפלגה בפשיטת רגל, עומד אדם היסטרי באפיסת כוחות אשר התנהלותו הלחוצה בימים האחרונים רק מחזקת את העובדה שגם ברק מבין, אמנם מעט באיחור, שקדימה חזקה והוא הפך ללא רלוונטי".

ובתוך כך, ח"כ צחי הנגבי הודיע כי הוא תומך במועמדותה של לבני לראשות מפלגת קדימה. הנבגי אמר כי "לבני היא האדם הנכון לפתור את בעיות ישראל בתחום המדיני, ביטחוני וחברתי. אני אסייע לה בכל דרך להיבחר לתפקיד ראש הממשלה", דברי הנגבי.

אתמול, הודיעו השרים בוים ואברהם אפללו על תמיכתם במועמדות שאול מופז לראשות המפלגה. בוים אמר כי לדעתו "מופז הוא זה שמתאים לתפקיד".

המועמד השלישי, אשר משתרך הרחק אחורנית בסקרים, אבי דיכטר, הודיע אתמול באופן רשמי על התמודדותו לראשות קדימה ואמר כי "אני טוב יותר מהשניים האחרים, אני לא אפציץ בכותרות על תקיפות באיראן ואקפיץ את מחירי הנפט".