לפחות 16 הרוגים בפיצוץ בלבנון

מהתפוצצות מטען צד סמוך לאוטובוס בעיר טריפולי שבלבנון, נהרגו לפחות 16 בני אדם ורבים נפצעו. הפיצוץ אירע ככל הנראה על רקע עימותים עדתיים בעיר. במקביל ייצא היום נשיא לבנון לביקור היסטורי בדמשק, שם ייפגש עם נשיא סוריה בשאר אסד

במרכז העיר טריפולי שבצפון לבנון נהרגו הבוקר (רביעי) 16 בני אדם ושניים עשר אחרים נפצעו בפיצוץ מטען צד, סמוך לאוטובוס אזרחי שהוביל חיילים רבים.

מדיווחי רשתות השידור הערביות עולה כי הפיצוץ התרחש באזור שבו מרוכזים סניפי בנקים רבים, והוטל עליו סגר צבאי מלא. בטריפולי אירעו בשבועות האחרונים עימותים על רקע עדתי בהם נהרגו מספר בני אדם ועשרות נפצעו.

האירוע מתרחש שעות ספורות לפני הגעתו של נשיא לבנון החדש, מישל סולימאן, לביקור היסטורי בדמשק. על הביקור ההיסטורי סיכמו הצדיים לפני כחודש במהלך ביקורו של שר החוץ הסורי, וואליד מועלם, בביירות. באותו מעמד אמר מועלם כי סוריה מתכננת לפתוח מחדש את שגרירותה בביירות, לאחר שנים רבות בהן לא הייתה נציגות של דמשק בלבנון.

אתמול אישר הפרלמנט הלבנוני ברוב גדול את ממשלתה אחדות החדשה בראשותו של ראש הממשלה סניורה. בקבינט שלו ישבו נציגי חיזבאללה ובהסכם העקרונות של הממשלה, ניתן אישור לחיזבאללה לשמור על נשקו ולהמשיך ללחום נגד ישראל.