שקר החן, הבל היופי

המנהל המוזיקלי של טקס פתיחת האולימפיאדה מודה: הילדה ששרה בטקס הייתה בעצם שחקנית והקול שבקע מהרמקולים היה של ילדה אחרת, שפשוט לא עברה מסך

לאחר 7 שנות הכנה, הסינים לא היו מוכנים לתת לשום דבר לקלקל להם את טקס הפתיחה המתוכנן של המשחקים האולימפיים, במיוחד לא ילדה קטנה, שלמרות כשרון השירה שלה לא ממש עברה מסך.

מסתבר כי באחד הקטעים בטקס, בו הופיעה ילדה חמודה בת 7 עם פסנתרן סיני ידוע, הילדה עצמה לא שרה אלא מהפלייבק עלה קולה של ילדה אחרת, כך גילה המנהל המוזיקלי של הטקס בראיון לסוכנות ידיעות סינית.

"למבצעת המקורית של השיר היו פנים שמנות ושיניים עקומות", הוא מספר ולכן האחראי על הטקס, הבימאי הסיני הידוע ז'אנג יימו דרש להחליפה בילדה בעלת מראה טוב יותר. הבמאי המפורסם בחר לבסוף בשחקנית פרסומות טלוויזיה מוכרת בסין, בעלת חיוך צחור וגומות חן. לטענת הבימאי - היא פשוט עוברת מסך.

אז בעוד העולם נמס מתמונותיה של הקטנטונת המחייכת שרה בקולי קולות שיר סיני עממי, במציאות היה זה קולה של הילדה השנייה שבקע מתוך דיסק פלייבק מאחורי הקלעים. "לילדה יש קול מדהים, ממש חבל שהחליטו להחביא אותה מאחורי הקלעים", אמר צ'אנג קיגאנג, המנהל המוזיקלי.