דיכטר הודיע על התמודדותו

השר אבי דיכטר הצטרף באופן רשמי למרוץ אחר כסאו של ראש הממשלה, והודיע כי הוא מתמודד לראשות קדימה. "אני טוב יותר מהמתמודדים האחרים" אמר במהלך כנס תומכים בהרצליה

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, הכריז הערב (שלישי) בכנס שקיים בבית חיל האוויר בהרצליה על מועמדותו לראשות קדימה ולראשות הממשלה. דיכטר תקף בנאומו את שני המועמדים המרכזיים, ציפי לבני ושאול מופז והכריז מעל הבמה – "אני טוב יותר".

דיכטר ביקש למצב את עצמו כיורשו של אריאל שרון, ואמר לתומכיו כי "השאלה מי יפעל בדרכו של שרון ויש לו את קור הרוח המתאים להנהיג את ישראל. בצניעות הראויה אני מאמין שאעשה זאת בדרך הראויה ביותר, טוב יותר מהמתמודדים האחרים. המטרה שלי היא לאחד את ישראל במישור החברתי, בתחושה שכולנו ביחד שטים באותה ספינה ובאותו כיוון".

השר עקץ את שני יריבו ואמר בקריצה כי "אני לא אטיל פצצות מילוליות על אירן ועל מחירי הנפט. לא אתעלם ממפת הדרכים שהתקבלה על ידי ממשלת ישראל ולא אחפש פתרונות לא אחראיים בדמות הסכמי מדף".

"בצד הפלסטיני אין כרגע גורם שמבקש ליישם את מפת הדרכים ביהודה ושומרון. מחבל עזה נורו בשנים האחרונות 6000 רקטות וברצועה יש צבא של טרור. חייב להיבנות מערך הגנה אקטיבי שיאפשר לצה"ל לפעול באופן שונה בעזה ומול החיזבאללה. אסור שבין מצרים לישראל תהיה יישות טרור בעלת יכולות צבאיות. בלי לחימה שלהם בטרור ובלי שיפרקו את תשתיות הטרור, אין סיכוי מעשי להתקדם בתהליך".