"סוכמה הפסקת אש בגאורגיה"

נשיא צרפת ונשיאה של רוסיה נפגשו במוסקבה וסיכמו על הפסקת אש בלחימה בין רוסיה לגאורגיה • סרקוזי אמר כי "עדיין לא השגנו שלום, אבל הלחימה תיפסק" • מדבדב אמר כי כוחותיו ייסוגו מדרום אוסטיה בקרוב • מוקדם יותר טענו בגאורגיה כי למרות הודעתה של רוסיה על הפסקת אש, מטוסי חיל האוויר הרוסי המשיכו להפציץ מטרות • במהלך היום יצאו 4 מטוסי אל על לטביליסי על מנת לחלץ ישראלים ויהודים אשר נתקעו בעיר ללא אפשרות לחזור לארץ

"רוסיה תסיג את כוחותיה שנכנסו לאזור דרום אוסטיה" - כך אמר אחר הצהריים (שלישי) נשיא רוסיה, דימיטרי מדבדב במסיבת עיתונאים משותפת לו ולנשיא צרפת ניקולא סרקוזי במוסקבה. סרקוזי נמצא ברוסיה במטרה לשים קץ ללחימה בגאורגיה.

סרקוזי אמר כי "אמנם רוסיה וגאורגיה עדיין לא הגיעו למצב של שלום בניהן, אבל שתי המדינות החליטו להפסיק את האש ולחדול מהלחימה באופן מיידי". סרקוזי הגיע למוסקבה בתוקף תפקידו כנשיא התורני של האיחוד האירופי.

נשיא רוסיה אמר עוד במוסקבה כי טענתם של הגיאורגים שהם הפסיקו את האש כבר לפני יומיים, היא שקר וכי עד עכשיו התותחים הגאורגיים יורים לעבר כוחות צבא.

מוקדם יותר הודיע מדבדב כי הוא הורה לצבא לחדול מכל פעילות התקפית כנגד מטרות בגאורגיה. מדבדב אמר בשידור בטלוויזיה הרוסית כי "גאורגיה נענשה מספיק על תוקפנותה בדרום אוסטיה". אולם גם לאחר ההודעה על הפסקת האש טענה ממשלת גאורגיה כי הצבא הרוסי ממשיך בלחימה, וכי שני כפרים הופצצו על ידי חיל האוויר הרוסי.

ארבעה מטוסים של אל-על יצאו היום בטיסות מיוחדות לבירה טביליסי, כדי להטיס לישראל כמאתיים וחמישים ישראלים ויהודים שנמצאים שם. מדובר בעיקר בתיירים ובאנשי עסקים שלא יכלו להתפנות עד כה מגאורגיה בגלל הקרבות. לשגרירות ישראל בטביליסי הגיעו ישראלים החוששים שלא יימצא להם מקום על הטיסות בחזרה לארץ.

שרת החוץ ציפי לבני הודתה בצהריים לשרת החוץ של גיאורגיה על הסיוע באיתור ובפינוי אזרחים ישראלים שנקלעו למשבר במדינה.