דיווח: צבא רוסיה נערך לפלישה לעיר גורי בגיאורגיה

דובר משרד הפנים הגיאורגי טוען כי כוחות קרקע רוסיים נערכים לפלוש לעיר גורי שבגיאורגיה, כך מדווחת רשת הטלוויזיה הבריטית "סקיי ניוז" • על פי הדיווח חיל האוויר הרוסי מפציץ את העיר וסביבותיה על מנת להקל את כניסת הכוחות הקרקעיים לגורי • מוקדם יותר דווח כי גיאורגיה הגישה בקשה לרוסיה להפסקת אש - בקשה שעדיין לא נענתה • בארה"ב טוענים - הרוסים רוצים להפיל את הממשלה בגיאורגיה, "ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי"

רשת הטלוויזיה הבריטית "סקיי ניוז" מדווחת הלילה (שני) כי דובר משרד הפנים הגיאורגי טוען שכוחות רוסיים פתחו במתקפה מאסיבית על העיר גורי שבגיאורגיה.

לטענת דובר המשרד, חיל האוויר הרוסי מפציץ באזור, וכי ישנה תנועה של כוחות רוסיים לגבולות העיר. על פי הדיווח הרוסים עומדים לפלוש לעיר ולכבוש אותה.

מוקדם יותר דווח כי הממשלה הגיאורגית פנתה לשלטונות רוסיה בבקשה להפסקת אש ולסיום הלחימה, ואף החלה להסיג את כוחותיה מחבל דרום אוסטיה. הרוסים לא נענו לבקשה עד כה, למרות שמספר כלי תקשורת מדווחים כי הממשל במוסקבה הביע נכונות לסיום המלחמה.

משרד ההגנה הרוסי הודיע כי הצי הטביע ספינה גאורגית, שעל סיפונה היו משגרי טילים. דובר הצלב האדום דיווח כי כ-40 אלף בני אדם אולצו לעזוב את בתיהם ומוגדרים כעת "פליטים".

במסגרת המגעים שמתנהלים סביב המשבר, אמר שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, למזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, כי נשיא גאורגיה, מיכאיל סאאקשווילי, חייב לעזוב את תפקידו. גורמים בארה"ב רמזו כי מטרת ההתקפה הרוסית היא הפלת הממשלה הגיאורגית, "ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי", אומרים שם. ברוסיה מכחישים כמובן את המניע שמציעים האמריקאים.

ובתוך כך, כל חברות התעופה הבין לאומיות הפסיקו את הטיסות שלהן לטביליסי, בירת גיאורגיה, אחרי שהרוסים הפציצו באזור נמל התעופה הבינ"ל. רק חברת התעופה הגיאורגית ממשיכה לטוס פנימה כדי לתת תחושה של איזה שהיא נורמליזציה.