השחיה בחצי הגמר

יום מוצלח לשחיינים הישראלים: נמרוד שפירא בר אור קבע שיא ישראלי של 1:47.78 ד' ב-200 מ' חופשי והעפיל לחצי הגמר. גיא ברנע עשה כמוהו ב-100 מ' גב עם 54.50 ד'. גם גוסטמלסקי שברה שיא ישראלי

(1:43 דק')

(וידאו באדיבות הערוץ הראשון)

נמרוד שפירא בר אור קבע היום (ראשון) בצהריים שיא ישראלי חדש במשחה ל-200 מ' חופשי, כשסיים ראשון במקצה שלו עם 1:47.78 דק', לאחר שפתח חלש והרשים ב-100 המטרים האחרונים. התוצאה הספיקה לישראלי כדי לעלות לחצי הגמר מהמקום ה-15.

רציתי להוכיח לכולם שהיה שווה לשלוח אותי", אמר השחיין בסיום. "עשינו עבודה טקטית קשה על המשחה - 100 מ' ראשונים איטיים וסיום חזק. אני שמח מאוד. זה היה מפתיע, אבל התכוננתי למקצה. רשמתי על פתק לפני המקצה את הזמן שאני הולך לעשות ובסוף הזמן שלי היה מהיר בעשירית. יש לזה כוח, זה כמו פתק בכותל. מחר בחצי הגמר אני מתכוון לכתוב אפילו זמן יותר מהיר. אני מאמין שאני מסוגל להגיע לגמר".

גיא ברנע סיים רביעי במקצה שלו במשחה ל-100 מ' גב, כששיפר את שיאו הישראלי בארבע עשיריות עם 54.50 דק'. התוצאה הספיקה לישראלי למקום 15 וגם הוא העפיל לחצי הגמר. "אנחנו שוב על המפה, לא רק שחיין אחד אלא קבוצה. ההישג של נמרוד נתן לי דחיפה אדירה. חשבתי שיהיה קשה יותר, אבל היו שחיינים טובים שלא היו בכושר. גם הפתיחה של אתמול שימשה כמוטיבציה", אמר בסיום.

אניה גוסטומלסקי ערכה היום בצהריים את הטבילה השניה שלה ושברה את שיאה הישראלי במשחה ל-100 מטרים גב, כשעצרה את השעונים אחרי 1:01.87 דק'.

השחיינית הישראלית סיימה אתמול במקום ה-36, אחרי שקבעה שיא אישי ב-100 מ' פרפר, והיום כבר הייתה שניה במקצה 3, במקצוע החזק שלה. אולם, בסיום דורגה במקום ה-25 ולא עלתה לחצי הגמר. "התוצאות כבר עכשיו יותר טובות מבאתונה, כולם מפציצים. אולי זה בגלל הסמים או בגלל החליפה החדשה. סתם בצחוק, אני מאוד מרוצה", אמר גוסטומלסקי.