דיווח: צבא גאורגיה החל לסגת מחבל דרום אוסטיה

בתום מתקפה רוסית קשה על יעדים בגאורגיה, החל הצבא המקומי בנסיגה מחבל דרום אוסטיה הבדלני • על פי הודעת משרד הפנים בטביליסי, הזרימה רוסיה עשרת אלפים חיילים לאזור • חיל האוויר הרוסי הפציץ את נמל התעופה הצבאי של גאורגיה

סיום הלחימה קרב? כוחות הצבא הגאורגי החלו אתמול (ראשון) בנסיגה מדרום אוסטיה – כך אומר שר הפנים בטביליסי. עדי ראייה מסרו לסוכנויות הידיעות כי שיירות גדולות של כלי רכב צבאיים החלו להתקדם לכיוון הגבול הדרומי של החבל.

על פי הודעת משרד הפנים הגאורגי, "נסיגת הכוחות הושלמה באופן מוחלט; כעת שולט צבא רוסיה בעיר צחינשולי", לשון המסמך. בטביליסי אומרים כי רוסיה שגרה למבצע הצבאי בדרום אוסטיה 10,000 חיילים הממתינים לתגובה.

במוסקבה, בינתיים, דוחים את טענות גאורגיה שלפיהן צבאה נסוג מאזור הלחימה. בשעות הלילה הייתה נתונה גאורגיה למתקפה כבדה מצד רוסיה. מטוסי קרב הפציצו שדה תעופה צבאי סמוך לבירה טביליסי. על פי הדיווח, חיל האוויר הרוסי הטיל לפחות שלוש פצצות סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בבירה.

בשעות הלילה המוקדמות כשלו ניסיונות להביא לפתרון הסכסוך ולגיבושה של הפסקת אש בין הצדדים, בהתייעצות מיוחדת שנערכה במועצת הביטחון של האו"ם, שהתכנסה בפעם השלישית לדון בדרכי פתרון אפשריים למשבר.

הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי התגייסה גם היא למציאת פתרון ללחימה בקווקז. מדובר בתוכנית בת שלושה שלבים לפתרון הקונפליקט.

התוכנית קוראת לעצירה מוחלטת ומיידית של התוקפנות של שני הצדדים, הרוסי והגיאורגי, והכרה מלאה בריבונותה הטריטוריאלית של גאורגיה. בנוסף נדרשת נסיגה של כל הכוחות הצבאיים למיקומם הקודם, בטרם פרץ העימות.