בוש: לחזור לסטטוס קוו בגאורגיה

נשיא ארצות הברית קרא לרוסיה להפסיק את הלחימה בגאורגיה. במסיבת עיתונאים שכינס לפני שעה קלה אמר בוש כי התפשטות הקרבות לעומק שטח גאורגיה מסוכנת מאוד. הנשיא האמריקני קרא לצדדים לחדש את הדיאלוג ביניהם ואמר כי ארצות הברית פועלת להקמת משלחת בינלאומית שתתווך בין רוסיה לגאורגיה

"אני מודאג מאוד מהמצב בגאורגיה" - כך אמר היום (שבת) נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש בהצהרה מיוחדת שנשא לאור הקרבות הקשים הניטשים בין רוסיה לגאורגיה.

הנשיא האמריקני מבקר בבייג'ינג לכבוד פתיחת המשחקים האולימפיים. בוש הוסיף ואמר כי התקיפה הרוסית מעבר לאזור הסכסוך היא "הסלמה מסוכנת".

"הלחימה מתפשטת לאזורים בגאורגיה, הרחק מאזור הקונפליקט של אוסטיה" אמר בוש שהוסיף "אזרחים איבדו את חייהם ואחרים בסכנה. אנו קוראים להפסקה מיידית באלימות ולהשבתת כל הכוחות. אנו קוראים לשים קץ להפצצות הרוסיות ולחזרה לסטטוס קוו".

ובתוך כך, בגאורגיה התפשטו הקרבות העזים בין הצבא הרוסי לגאורגי למחוז הבדלני אבחזיה. זאת לאחר יומיים של קרבות עקובים מדם בדרום אוסטיה. גאורגיה הכריזה בצהריים על מצב מלחמה במדינה.

מוקדם יותר היום כבש הצבא הרוסי את בירת דרום אוסטיה, צחינבאלי ודיווח על 15 חיילים הרוגים וכ-150 פצועים מאז תחילת הלחימה.

רוסיה טוענת כי גאורגיה הרגה כ-1,500 רוסים המתגוררים בדרום אוסטיה והאשימה אותה ברצח עם. גאורגיה מצידה האשימה את רוסיה ברצח עם

הסוכנות היהודית פינתה היום לבירה טיביליסי את רוב היהודים המתגוררים בעיר גורי שהופגזה הבוקר על ידי חיל האוויר הרוסי.