קרב אחד מהארד

גל יקותיאל היה קרוב מרחק קרב אחד ממדליה אבל הפסיד להולנדי רובן הוקס ויחזור הביתה עם הרבה כבוד. שיא ישראלי לגל נבו, אישי לאניה גוסטמלסקי

צפו בניצחון ברבע הגמר

גל יקותיאל קרוב למדליה. הישראלי גבר באיפון על קרייג פאלון הבריטי בגמר בית הניחומים והעפיל לקרב המכריע על מדליית הארד. יקותיאל יתמודד מאוחר יותר מול ההולנדי רובן הוקס.

3:50 דקות לסיום הקרב זכה פאלון בניקוד כשביצע קוקה ועלה ליתרון 0:1. פאלון המשיך בדומיננטיות, וכעבור דקה ביצע ווזארי וקיבל ניקוד נוסף. 2:07 דקות לסיום הקרב עלה יקותיאל על הלוח עם ווזארי משלו. יקותיאל המשיך במגמת הקאמבק וביצע איפון מרשים שהעלה אותו לקרב על הארד.

את בית הניחומים החל יקותיאל ברגל ימין עם ניצחון על נסטור חרגיאני הגאורגי, בזכות קוקה שניתנה לו בגין פסיביות של יריבו. היריב הבא שלו היה רוסלאן קישמאחוב הרוסי, בקרב שהיה משעמם למדי כששני המתחרים ממעטים לתקוף. גם קרב זה הלך לתוספת זמן ושם תרגיל יפה של יקותיאל העניק לו קוקה וניצחון. יריבו של הישראלי בגמר בית הניחומים (סביב 13:00 שעון ישראל) יהיה הבריטי קרייג פאלון, אלוף אירופה ב-2006. ניצחון גם עליו יעלה את יקותיאל לקרב ישיר על מדליית הארד.

יקותיאל החל את היום עם ניצחון בסיבוב הראשון על צגנבטאר השווטאר המונגולי, מדליסט הארד מאתונה. הקרב נפתח בצורה שקולה. אחרי דקה אחת החל יקותיאל ליזום יותר. אלא ששני המתחרים היו קצת פסיביים ובתום חמש דקות סיימו ללא ניקוד והמשיכו מיידית להארכה, בה כל ניקוד מעניק ניצחון. כחצי דקה מפתיחת ההארכה יקותיאל השיג קוקה והכריע את הקרב.

"זה היה קרב קשה", סיכם אלכס אשכנזי, מאמנו של יקותיאל. "למונגולי יש כושר מצוין. היריב הבא זה הקרב הכי קשה, הצרפתי הוא כישרון ענק".

ואכן, הצרפתי התגלה לא רק ככישרון אלא גם כווינר. יקותיאל פתח היטב, אבל באמצע הקרב נפגע באף והחל לדמם. דקה ו-40 שניות לסיום הקרב קיבל דראגי אזהרה על פסיביות שתורגמה לקוקה לטובת הישראלי, שרק היה צריך להחזיק מעמד אבל 9 שניות לסיום ספג קוקה שגררה את הקרב להארכה ומנעה מיקותיאל ניצחון. מיד עם פתיחת תוספת הזמן הכריע דראגי את ההתמודדות באיפון.

גל נבו השיג אקורד פתיחה מרשים מאין כמותו לנבחרת השחיה הישראלית בבייג'ינג. השחיין הצעיר זינק מהמסלול השמיני במקצה המוקדמות ל-400 מטרים מעורב ובתום מאמץ עילאי, עצר את השעונים על 4:14:03, שיא ישראלי חדש.

נבו סיים רביעי את המקצה שלו ו-11 בדירוג הכללי, מאחר ואין שלב חצי גמר ורק ה-8 המהירים ביותר העפילו לגמר.

יחד עם זאת, מדובר בהישג יוצא דופן עבור נבו, בייחוד אם מתחשבים בעובדה שהמשחה ל-400 מעורב אינו החזק ביותר שלו.

אניה גוסטמלסקי השיגה שיא אישי במשחה ל-100 מטרים פרפר, כשעצרה את השעונים על 59.50 שניות, מה שהספיק לה למקום הרביעי במשחה. לא ידוע עדיין אם גוסטמלסקי תעפיל לחצי הגמר

מאוחר יותר בבריכה. תום בארי, שהגיע בעיקר בשביל ה-200 מ' חזה, ינסה לרשום תוצאה מכובדת ב-100 מ' חזה.