פרשת הירי בנעלין: המג"ד יועבר מתפקידו

מפקד גדוד 71, סא"ל עמרי בורברג, שהחזיק בפלסטיני הכפות כשנורה בכדור גומי על ידי אחד החיילים, יועבר מתפקידו ולא ישמש בתפקיד פיקודי • נגד בורברג והחייל היורה יוגשו כתבי אישום מינויים באשמת התנהגות שאינה הולמת, שלא גוררת רישום פלילי • בורברג: "ההחלטה היא לטובת החייל, לטובת הגדוד ולטובת הצבא"

(1:25 דק')

תמה פרשת הירי בנעלין: הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אבי מנדלבליט, החליט אמש (רביעי) כי מפקד גדוד 71, סגן-אלוף עמרי בורגברג, שהחזיק את הפלסטיני הכפות כשנורה בכדור גומי על ידי אחד מחיילי הגדוד, לא ימשיך בתפקידו.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי צפוי לאשר את ההחלטה, לפיה בורברג יסיים באופן מיידי את תפקידו כמפקד הגדוד ויודיע לו כי לא ישמש יותר בתפקיד פיקודי בצה"ל. מקורביו אמרו כי בורברג התכוון בכל מקרה לסיים את תפקידו.

בפרקליטות הצבאית הוחלט, כי נגד בורברג ונגד ל', הסמל הראשון שירה בפלסטיני ממרחק של כמטר וחצי בלבד, יוגשו כתבי אישום, אך מדובר בכתבי אישום מינוריים שלא יגררו רישום פלילי. הסעיף בו יואשמו השניים הוא התנהגות שאינה הולמת. בסביבתו של ל' אמרו כי הוא מרוצה מההחלטה.

"אני המפקד, אני האחראי ואני משלם את המחיר", נאמר בהודעה שפרסם בורברג עם החלטת הפרקליטות הצבאית. "אני מאמין שמדובר בהחלטה שהיא לטובת החייל, לטובת הגדוד ולטובת הצבא בכלל.

"אני גאה בצבא ובשירותי הצבאי, ואני רואה את עצמי ממשיך לשרת עוד שנים ארוכות בלב העשייה הצבאית. אני רואה באקט העזיבה את הגדוד אקט חינוכי וערכי לנוכח האירוע", לשון ההודעה.

יש לציין, כי בורברג ממשיך לבדוק בגרסתו, לפיה אמר לחייל לירות סמוך לעצור הפלסטיני רק כדי להפחידו. החייל, לעומת זאת, טוען כי המג"ד הורה לו לירות בעצור. בורברג אמר לאורך החקירה כי דבריו לא הובנו כהלכה.