מאוריטניה: הצבא השתלט על ארמון הנשיאות

כוחות המשמר הנשיאותי והצבא פשטו על מבני הממשל בעיר הבירה נואקשוט, השתלטו על ארמון הנשיאות ועצרו את הנשיא, ראש הממשלה ושר הפנים. כלי התקשורת במדינה הוחשכו במהלך ההפיכה שפרצה בעקבות מחאתם של כוחות המשמר הנשיאותי על החלטת הנשיא להדיח גנרלים בכירים, בהם גם ראש המשמר הנשיאותי

הפיכה צבאית אירעה אתמול (רביעי) במאוריטניה, כאשר כוחות המשמר הנשיאותי והצבא השתלטו על מבני הממשל בעיר הבירה נואקשוט. במהלך ההפיכה הכוחות השתלטו על הארמון הנשיאותי ועצרו את הנשיא, ראש הממשלה ושר הפנים.

על פי הדיווח, רמטכ"ל מאוריטניה ומפקד משמר הרפובליקה השתתפו במצור על ארמון הנשיאות, במחאה על החלטת הנשיא, סידי אולד שייח עבדללהי, להדיח אותם מתפקידם.

עוד נמסר כי במהלך ההפיכה, תחנות הטלוויזיה והרדיו המקומיות הפסיקו את שידוריהן וחיילים התפרסו ברחבי הבירה. לא נמסר עד כה על נפגעים בנפש כתוצאה מההפיכה במדינה.

ההשתלטות על ארמונו של הנשיא מגיעה על רקע משבר פוליטי חמור שפוקד את המדינה האפריקאית. במהלך הימים האחרונים התפטרו 48 חברי פרלמנט ממפלגתו של הנשיא, זאת לאחר שלפני שבועיים עברה הצעת אי-אמון שהובילה לשינויים מהותיים בהנהגת המדינה.

הנשיא עבדללהי נבחר לתפקיד לפני כשנתיים, בבחירות הדמוקרטיות הראשונות שנערכו ברפובליקה האיסאלמית. בשנת 2005, הנשיא עצמו היה מעורב בהפיכה צבאית במדינה, שהובילה בסופו של דבר לבחירות שבהן ניצח.

מאוריטניה היא רפובליקה איסלאמית השוכנת במערב אפריקה, ומנהלת קשרים דיפלומטיים עם ישראל. שגריר ישראל ברפובליקה, הוא העיתונאי לשעבר, בועז ביסמוט.

ממשרד החוץ נמסר כי לא דווח על נפגעים ישראלים במהומות במדינה.