אישום: קשירת קשר עם חיזבאללה

כתב אישום הוגש נגד חאלד קשקוש, צעיר תושב קלנסוואה, בגין יצירת מגע עם סוכן חוץ הקשור לחיזבאללה ומסירת מידע לאוייב • מכתב האישום עולה כי הנאשם, סטודנט לרפואה בגרמניה, נפגש בכמה הזדמנויות עם סוכן חיזבאללה, שביקש ממנו להעביר מידע שיסייע במלחמתו של הארגון בישראל ואף הורה עליו לעבוד בבית חולים רמב"ם שבחיפה שם אושפזו פצועים רבים מהמלחמה • קשקוש מואשם גם, שהעביר לסוכן חיזבאללה שמות של צעירים מקלנסוואה שמתגוררים בגרמניה כדי לנסות ולגייסם לארגון

פרשיית ריגול חדשה וחמורה נחשפה אתמול (רביעי) עם הגשת כתב אישום לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד חאלד קשקוש, בן 29 תושב קלנסוואה, בגין מגע עם סוכן חוץ הקשור לארגון חיזבאללה ומסירת ידיעה לאוייב.

בחודש שעבר נעצר קשקוש, תושב קלנסוואה, על ידי שיתוף פעולה בין המשטרה ושירותי הבטחון הכללי, בחשד כי בשנים האחרונות יצר קשר עם סוכני חיזבאללה.

מכתב האישום עולה כי הצעיר, תושב קלנסוואה, שלמד רפואה בגרמניה, נפגש במהלך לימודיו במדינה עם רופא לבנוני המשמש כיו"ר "מוסד החלל" -ארגון המזוהה עם החיזבאללה, ששם לו למטרה, בין השאר להעביר כספים לילדיהם של לוחמי חיזבאללה שנהרגו.

על פי האישום עולה כי החל משנת 2002 נפגש הסטודנט עם סוכן החיזבאללה, ד"ר השאם חסן, בתדירות של אחת לשבועיים וקיים עימו שיחות טלפון פעמיים בשבוע. בפגישותיו סייע קשקוש לסוכן ולפעילי המוסד המזוהה עם חיזבאללה במשלוח 1,200 מכתבים המכילים טפסים אודות זמני שבירת צום הרמדאן מטעם הארגון.

באישום השני נאמר כי הוא נפגש עם אזרח לבנוני המשתייך לחיזבאללה ולאחר שיחת היכרות בין השניים ולצורך התקשרויות המשך, מסר לו הלבנוני את כתובת תיבת הדואר האלקטרוני שלו בצירוף קוד הכניסה. בסיום המפגש קיבל הצעיר ממנו 2,000 יורו. כעבור שנה מפגישת ההיכרות בין השניים, ביקש ממנו לסייע לארגון במלחמתו עם ישראל וזה נענה לדרישתו.

על פי האישום, הורה האזרח הלבנוני על קשקוש להתמחות בבית החולים "רמב"ם" בחיפה, מאחר ושם יש לדבריו הרבה פצועים מהמלחמה. עוד ביקש ממנו להרחיב את היכרותיו עם רופאים, להשתתף בהשתלמויות ולהעמיק את המעורבות שלו בבית החולים.

קשקוש מואשם גם, שהעביר לסוכן חיזבאללה שמות של צעירים מקלנסווה שמתגוררים בגרמניה כדי לנסות ולגייסם לארגון.

ראש מחלק חקירות לאומניות ביאחב"ל: פעילות של אדם בודד

רב פקד, רפי נוריאל, ראש מחלק חקירות לאומניות ביאחב"ל, אמר בראיון לתוכנית "מה בוער" ב"גלי צה"ל" כי מדובר בפעילות של "איש בודד ולא בפעילות של רשת". עוד הסביר נוריאל בראיון כי חיזבאללה רואה בערבים ישראלים גורם שיכול לנוע בחופשיות בכל הארץ, זאת מכוח האזרחות שלהם ומכח חופש התנועה שלהם, ופועל לגייסם.

עוד הוסיף והדגיש כי באירוע האחרון אין כדי להטביע חותם על אוכלוסיה שלמה. "ככל הידוע לנו מדובר בתופעות נקודתיות", דברי נוריאל בהתייחסו למעצרו של הצעיר.