"יישום דוח דורנר יפגע בניצולים החלשים"

מנכ"ל משרד רה"מ נפגש עם יו"ר ארגוני ניצולי השואה. השניים דנו ביישום של דוח דורנר. לטענת לשכת רה"מ יישום המלצות הדוח עלול להביא לכך שדווקא רוב ניצולי השואה העניים ביותר, המקבלים כיום קצבה מהממשלה, לא יקבלו סיוע נוסף

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, ויו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה, נפגשו הערב (שלישי) לדיון בנושא יישום דוח ועדת דורנר.

במשרד ראש הממשלה טוענים כי יישום ועדת דורנר עלול להביא לכך שדווקא רוב ניצולי השואה העניים ביותר, כ - 7,000 במספר, המקבלים כיום קצבה מהממשלה, לא יקבלו סיוע נוסף.

דינור הדגיש בדבריו כי "יש לשקול לעשות שימוש במסגרת התקציב ליישום דוח דורנר גם לצורך שיפור מצבם של מעגל הניצולים העניים ביותר".

מלשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי "ועדת דורנר ביקשה לעשות צדק היסטורי-משפטי, והתמקדה בזכות הקניין. לעומתה, התוכנית הממשלתית פעלה להשגת צדק חברתי-סוציאלי, והתמקדה בניצולים ובקשישים שמצבם הכלכלי הוא הקשה ביותר. הן נציגי משרד ראש הממשלה והן נציגי הניצולים הסכימו כי יש ליישב בין התפיסות, בשים לב לעקרונות המומלצים על ידי וועדת החקירה הממלכתית".

דינור הוסיף כי יישום הדוח יחל עוד השנה, לאחר שהממשלה תקבל בחודש הקרוב החלטה על האופן בו ייושם הדוח. ארגוני הניצולים יבדקו את החלופות השונות למציאת פיתרון הולם וראוי גם לניצולי השואה העניים ביותר.