ארה"ב מאיימת: סנקציות חדשות על איראן

בכירים בארה"ב אומרים כי תשובתה של איראן לתכנית התמריצים אינה מספקת וכי ככל הנראה יוטלו על טהרן סנקציות נוספות. במסמך בן עמוד אחד שנשלח למשרדו של הממודנה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, איראן לא הזכירה את הפסקת העשרת האורניום. "כשיענו על שאלותינו, נענה על שאלותיכם", נרשם במסמך

איראן הגישה הערב (שלישי) את מכתב התגובה להצעת התמריצים האירופית. בתשובתה נכתב כי "טהרן מוכנה לספק תשובה ברורה בהקדם האפשרי, אך בה בעת מצפה מהמערב להשיב בבירור לשאלות שלנו".

גורמים בכירים בארה"ב אמרו בתגובה כי "הודעתה של איראן בלתי מספקת בעליל". לאור תגובתה של איראן, ארה"ב ככל הנראה תפעל להטלת סנקציות נוספות על טהרן.

הבכירים אמרו כי איראן שלחה למשרדי האיחוד האירופי מסמך בן עמוד אחד בלבד, וכי תשובתה לא התייחסה כלל להפסקת העשרת האורניום. לטענתם במסמך איראן שבה וטענה כי היא מייצרת אנרגיה גרעינית בלבד למטרות אזרחיות.

ובתוך כך, אתמול דיווחה רשת הטלוויזיה האיראנית "עאלם" כי "משמרות המהפכה" ערכו ניסוי בנשק מתקדם נגד ספינות קרב. מדובר ככל הנראה בטיל ימי חדיש בעל טווח של 300 ק"מ. מפקד משמרות המהפיכה, מוחמד עלי ג'עפרי, אמר לסוכנות הידיעות האיראנית כי הנשק החדש יטביע במצולות כל כלי שייט עויין שיתקרב לחופי איראן.