חמאס מאיים: נפתח באינתיפאדה נגד הרשות הפלסטינית

בארגון חמאס מנהלים מלחמת מילים עם הפתח. בכיר החמאס, סמי אבו זווהארי אומר: "אם פתח יתגרו בנו, וימשיכו לפעול נגדנו בגדה - נשתלט עליה כפי שהשתלטנו על עזה". בתגובה אומרים בפתח :הם לא מסוגלים לעשות אפילו צעד אחד נגדנו"

בכיר חמאס, סמי אבו זווהארי, מאיים הערב (שלישי) כי הארגון יכול להשתלט על שטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, כפי שהשתלט על רצועת עזה. זווהארי אמר "אם הפתח יתגרה בנו - זה מה שנעשה".

זווהארי אמר בראיון לסוכונת הידיעות איי.פי. כי "פתח צריכים להיזהר אחרת תהיה אינתיפאדה נגד שלטונם. הם חייבים להפסיק את הפעילות נגד חמאס בגדה. אם בפתח חושבים שלעצור פעילי חמאס יביא להתמוטטות הארגון בגדה - הם טועים. התוצאה תהיה בידוק הפוכה".

בתגובה אמר בכיר בפתח בגדה כי "אם חמאס חושב שהוא יכול לפעול נגדנו ביהודה ושומרון, בבקשה שיפעל", והוסיף "הם לא יכולים לעשות דבר שיערער את השלטון בגדה".

חילופי הדברים מגיעים בצל העימות הקשה שהתקיים בסוף השבוע בין פעילי פתח לכוחות הביטחון של חמאס ברצועת עזה. למעלה מ - 180 אנשי פתח נמלטו מפני חמאס ונכנסו לשטח ישראל, לאחר יום קרבות, בו נהרגו 9 בני אדם.

ישראל, בסיכום עם הרשות הפלסטינית, העבירה את אנשי הפתח שנמלטו מעזה, לאזור יריחו שבשטחי הרשות. ההחלטה הגיעה לאחר שהתברר כי ישנה סכנה לחייהם אם ישובו לשטחי עזה.