מופז: מתמודד על ראשות קדימה ועל ראשות הממשלה

שר התחבורה שאול מופז הודיע הערב באופן רשמי כי הוא מתמודד על ראשות מפלגת קדימה • "אני מתכוון להקים ממשלה חזקה ויציבה אני פונה לחוש האחריות של מנהיגי סיעות הבית וקורא להם להצטרף לממשלת אחדות", דברי השר • מופז אמר עוד "קדימה בראשותי תחבר את החברים מימין ומשמאל לממשלה של כולם ולאחדות לאומית " • ציפי לבני, הנחשבת המועמדת המובילה בפריימריז אמרה מוקדם יותר בכנס תמיכה כי "הבחירות בקדימה הן לא רק תהליך שיקבע מי יהיה ראש התנועה, הן תקבענה מי יהיה ראש הממשלה"

(55 שניות)

השר שאול מופז הכריז הערב (שלישי) בכנס בחירות בירושלים על מועמדותו הרשמית לראשות קדימה, וטען כי לאחר שייבחר יקים ממשלת אחדות לאומית. "אני כאן היום כדי להכריז בפניכם באופן רשמי על כוונתי להתמודד על ראשות קדימה ועל תפקיד ראש הממשלה", אמר מופז לתומכיו.

"היום אנו זקוקים לפרק זמן של יציבות פנימית בממשלה ובמערכת הפוליטית. הדבר האחרון שמדינת ישראל צריכה כעת זה כניסה למחול שדים של מערכת בחירות שיטלטלו שוב את המדינה. בחירות ישבשו את היכולת לנהל כראוי את ענייני המדינה, ויסיטו את תשומת הלב מהאתגרים הקיומים שעומדים לפתחנו", אמר מופז לתומכיו.

הוא המשיך ואמר כי "אני מתכוון להקים ממשלה חזקה ויציבה. אני פונה לחוש האחריות של מנהיגי סיעות הבית וקורא להם. קדימה בראשותי תחבר את החברים מימין ומשמאל לממשלה של כולם ולאחדות לאומית".

מופז טען כי הוא מתכוון להמשיך במגעים להשגת שלום אזורי: "האמינו לי מחיר המלחמה טבוע עמוק בבשרי ובליבי. אני אומר לכם כאב לשלושה ילדים המשרתים בצה"ל, כחייל, כמפקד וכמנהיג, אין דבר שאני רוצה יותר מהשלום. קדימה בראשותי תמשיך בדרך שראשי הממשלה לפני פעלו להבאת שלום אמת מתוך ביטחון לישראל". בנוסף אמר כי: "אני מתחייב לשמור על ירושלים מאוחדת וכבירת ישראל הנצחית".

לבני: הפריימריז בקדימה יקבעו מי יהיה רה"מ הבא

שרת החוץ, ציפי לבני, הנחשבת למתמודדות המובילה בפריימרי זבקדימה, אמרה בכנס תומכים ביישוב מרר שבצפון כי "בחירות לקדימה הן לא רק תהליך שיקבע מי יהיה ראש התנועה, הן תקבענה מי יהיה ראש הממשלה".

היא המשיכה ואמרה "זה מה שעומד על הפרק ולא דבר אחר. זו האחריות שלנו כחברים בקדימה ועלינו להיזכר עם מה שבאנו כקדימה לציבור עם מה שהבטחנו להיות מה שאנו יכולים להיות. כדי לבצע את התיקון הדרוש, צריך שתהיה ממשלה יציבה וחזקה שתצליח למשול לאורך זמן ולקדם סדרי עדיפויות ולהביאם לידי ביטוי אמיתי".