עשרות עצורים בהפגנה מול ביתו של קצין האחראי על נעלין

25 בני אדם נעצרו ושניים נפצעו באורח קל בהפגנה בזיכרון יעקב מול ביתו של מח"ט בנימין, אלוף משנה אביב רשף, שאחראי על אזור כפר נעלין • פעילי השמאל הגיעו לביתו והחלו להפגין נגד התנהלות הצבא בטיפול בהפגנות בנעלין מדי יום • "נגיע לאן שצריך גם אם זה לתוך ביתם של הקצינים", אמר אחד המפגינים לחדשות נענע 10 • קצין משטרה: "פה זה לא נעלין ולא נרשה הפרות סדר נתייחס בחומרה וביד קשה למפרי החוק"

25 מפגינים נעצרו הערב (שלישי) לאחר שכ-60 פעילי שמאל הגיעו אל ביתו של מח"ט בנימין, אלוף משנה, אביב רשף בזכרון יעקב והחלו להפגין במקום.

כוחות משטרה שהגיעו למקום, בפיקודו של מפקד המרחב קצין בדרגת תת ניצב, ביקשו מהמפגינים להתפזר מהמקום בעקבות הפרעה לסדר הציבורי.

קבוצת המפגינים סרבה לעזוב והם התעמתו עם כוחות הביטחון. לאחר מכן נאלצה המשטרה להיכנס לתוך ההמון ולבצע מעצרים.

המעצרים בוצעו בשלושה גלים: תחילה נעצרו עשרה מפגינים לאחר מכן עשרה נוספים ולבסוף חמישה. המפגינים טוענים שנפגעו שני בני אדם באורח קל. אחד המפגינים שהיה במקום סיפר לחדשות נענע 10: "נגיע לאן שצריך גם אם זה לתוך ביתם של הקצינים. הם לא מפחידים אותנו לא הם ולא המשטרה לא בתוך הארץ ולא בשטחים".

קצין במחוז הצפוני אמר: "פה זה לא נעלין, ולא נרשה הפרות סדר. נתייחס בחומרה וביד קשה למפרי החוק. כעת השתלטנו על ההפגנה והצלחנו לפזר את רובה. במקום נשארו מספר צוותים על מנת לאבטח את הקצין הבכיר ולשמור על הסדר".

ח"כ עותניאל שנלר אמר בתגובה "הפגנת השמאל מול ביתו של מח"ט בנימין בזכרון יעקב היא פגיעה אנושה בהפרדה בין פוליטקה לצבא העם. יש להגן על צה"ל מפני קנאים אידיאולוגים המניחים מטעני חבלה אידיאולוגיים שירתקו את הצבא. את המחבלים האלה צריך לעצור ולשפוט ללא כל היסוס ורתיעה, אני מבקש לכנס בדחיפות את ועדת חוץ וביטחון שכן מתפקדנו להגן על צה"ל תוך שמירה על דמוקרטיה".