רוואנדה מאשימה: בכירים צרפתים מעורבים בטבח העם

דוח שמתפרסם ברוואנדה מאשים בכירים צרפתים במעורבות בטבח העם שהתרחש בשנת 1994. בין היתר הדוח מאשים את נשיא צרפת המנוח פרנסואה מיטראן, ראש ממשלת צרפת לשעבר, דומיניק ווילפן ובכירים נוספים. על פי הדוח ממשלת צרפת הייתה מעורבת באימון וסיוע למליציות שביצעו את הטבח

רוואנדה האשימה היום (שלישי) בכירים בממשל הצרפתי במעורבות ברצח העם שהתרחש במדינה בשנת 1994. למעלה מ - 800,000 איש נהרגו במהלך העימותים בין שבט ההוטו לטוטסי. ברוואנדה קוראים להעמדת הבכירים הצרפתים לדין.

בין אלו המואשמים במעורבות בטבח, בדוח מיוחד של ממשלת רוואנדה, ניתן למצוא את ראש ממשלת צרפת לשעבר, דומיניק ווילפן ונשיא המדינה המנוח, פרנסואה מיטראן. בבירת רוואנדה, מאשימים את צרפת בכך שהסתירו את חלקו של הצבא הצרפתי באימון מנהיגי המליציה שביצעו את טבח העם.

צרפת הכחישה את הדברים וטענה מנגד כי היו אלה חייליה אשר הגנו על בני שבט הטוטסי, מפני מעשי הרצח, והיוו חלק נכבד מכוח האו"ם שנשלח לסיים את העימות. "התמיכה הצרפתית הייתה פוליטית, צבאית ולוגיסטית", נכתב בדוח הרוואנדי.

ממשלת רוואנדה מבקשת מכל הגורמים המוסמכים לעזור על מנת להביא את הבכירים הצרפתים לדין והלעמידם למשפט בגין חלקם בטבח. גורם במשרד החוץ הצרפתי אמר כי עד כה לא התקבל דוח רשמי מרוואנדה ולכן אין בינתיים תגובה רשמית של הממשל בפריז.