חשש במשטרה מהענקת סמכויות שיטור לפקחי עירייה

יממה לאחר הפרסום כי בכנסת מתכוונים להסדיר את סמכויות פקחי העיריות ולהעניק להם סמכויות שיטור, השוטרים יוצאים במתקפה. "זו למעשה הקמת משטרה פרטית בראשות ראשי הערים. סמכויות כאלה יאפשרו לראשי הערים לבצע כמעט את כל אשר עולה על רוחם". שוטר אחר אמר: "אם רוצים לעזור לנו - תנו עוד תקציבים על מנת שנוכל לגייס שוטרים נוספים"

במשטרה מביעים היום (שלישי) דאגה מהכוונה להעניק לפקחי העיריות סמכויות שיטור ומעצר. אתמול פורסם כי בכנסת מתכוונים להסדיר את סמכויותיהם של הפקחים, ולאפשר להם לבצע מעצרים. ההחלטה אמורה לסייע במצוקת כוח האדם הקיימת במשטרה, ועתידה לצאת אל הפועל בשנת 2009.

קצין בדרגת תת ניצב אמר לחדשות נענע 10: "הפיכתם של הפקחים לשוטרים למחצה היא למעשה הקמת משטרה פרטית בראשות ראשי הערים. סמכויות כאלה יאפשרו לראשי הערים לבצע כמעט את כל אשר עולה על רוחם בתוך הערים ואלה יהפכו למפקדי תחנות משטרה".

לטענת אותו קצין, אילו באמת היו רוצים לעזור למשטרה, אזי שיעודדו את הרשויות המקומיות להרחיב ולרכוש ניידות נוספות של שיטור משולב. מדובר בניידות של פקח ושוטר הקיימות היום ברוב הרשויות המקומיות. השוטר והרכב ממומנים על ידי הרשות המקומית.

קצין נוסף במשטרה אומר כי "תכנית זו, באם תצא לפועל, עלולה לסכן את רשויות אכיפת החוק. הפקחים ברשויות המקומיות רובם אינם עומדים בקריטריונים של שוטרים. אנו למעשה מגייסים שוטרים בכאילו במידה ואכן יבחרו לתת את הסמכויות. יש לסייע למשטרה במתן תקציבים וגיוס שוטרים נוספים".