רמון העיד בפני מבקר המדינה בפרשיית האזנות הסתר

רמון פרט באריכות את השתלשלות העניינים מנקודת מבטו. ממשרד מבקר המדינה נמסר כי בימים הקרובים יופיעו לפני מבקר המדינה מפכ"ל המשטרה ניצב דודי כהן וראש אגף חקירות ומודיעין - ניצב יוחנן דנינו. לאחר מכן יימסרו עדותיותיהם של היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, פרקליט המדינה משה לדור וקודמו בתפקיד ערן שנדר

בהמשך להחלטת הממשלה לפיה מבקר המדינה יהיה זה שיחקור את פרשת האזנות הסתר למשנה לראש הממשלה חיים רמון במהלך חקירת התלונה של הקצינה ממשרד הביטחון נגדו העיד היום המשנה לראש הממשלה במשך למעלה משעתיים בפני המבקר.

בימים הקרובים צפויים להעיד בפני מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס וצוות הבדיקה במשרדו מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן וראש אגף החקירות והמודיעין ניצב יוחנן דנינו. בהמשך ימסרו עדות היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מני מזוז, פרקליט המדינה הנוכחי עו"ד משה לדור וקודמו עו"ד ערן שנדר ואחרים.

עדותו של רמון התמקדה בהקלטות הסתר שביצעה המשטרה במהלך חקירתו של השר במשטרה. השר רמון פרט באריכות את כל השתלשלות העניינים מנקודת מבטו.

קודם לכן הופיעה בפני המבקר פרקליטת מחוז חיפה עו"ד לילי בורישנסקי. היא הוזמנה לעדות בנושא הגברת הפיקוח של הפרקליטות על פניות המשטרה לבית המשפט לאישור ביצוע האזנות סתר.

כזכור, שר המשפטים דניאל פרידמן הציע להקים ועדת חקירת ממשלתית לפרשת האזנות הסתר לרמון במהלך חקירת תלונת הקצינה ממשרד הביטחון. שרי הממשלה דנו ארוכות בהצעה ובסופו של דבר הוחלט לאמץ את הצעתו של שר הביטחון אהוד ברק ולהעמיד את העניין לבחינתו של מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס.

לאחר הדיון בממשלה הגיבה הקצינה ה', המתלוננת בפרשת רמון ואמרה לחדשות 10 כי "חיים רמון יעשה הכל כדי להפוך את עצמו מתוקפן לקורבן". לדברי המתלוננת "מכל העיסוק שרמון כפה עלינו בפרשת האזנות הסתר, הציבור שכח שמדובר באדם שהורשע במעשה מגונה - ולא ערער על הרשעתו".