פקיסטן: אחד הטרוריסטים המבוקשים ביותר בעולם - נהרג

אל קאעדה אישרו בהודעה רשמית כי אבו קבב אל מסרי נהרג ביחד עם שלושה מפקדים אחרים בארגון. ככל הנראה הארבעה נהרגו תוך כדי התקפה אווירית של צבא ארצות הברית. על ראשו של אל מסרי נקבע פרס כספי של 5 מיליוני דולרים לאחר שהיה מעורב באימון המחבלים המתאבדים שהשתתפו בפיגוע שכוון נגד המשחתת קול בשנת 2000 בו נהרגו 17 חיילים אמריקנים

ארגון הטרור אל קאעדה אישר בהודעה רשמית את מותו של אבו קבב אל מסרי, מפקד בכיר בארגון - הידוע כמומחה בחומרי נפץ ורעלים. ככל הנראה אל מסרי נהרג במהלך מתקפה אווירית של צבא ארצות הברית בפקיסטן בשבוע שעבר.

בהצהרה נאמר כי אל מסרי ושלושה מפקדים אחרים באל קאעדה נהרגו אך לא נמסר מתי או איך הם נהרגו. הרשויות בפקיסטן מסרו כי במדינה מאמינים שאל מסרי מת במהלך מתקפה אווירית על מתחם של אל קאעדה סמוך לגבול עם אפגניסטן ביום שני האחרון.

שישה בני אדם נהרגו באותה תקיפה בדרום המדינה.

על ראשו של אל מסרי, קיצוני מצרי ששמו האמיתי הוא מידחט מוסרי, נקבע פרס בסך 5 מיליוני דולרים מטעם ממשלת ארצות הברית. הוא מואשם באימון טרוריסטים בשימוש ברעלים וחומרי נפץ ובאימון המחבלים המתאבדים שהרגו 17 חיילים אמריקנים על המשחתת האמריקנית קול בתימן בשנת 2000.

אתמול דווח כי סגנו של אוסמה בן לאדן והאדם שמוגדר מספר 2 באל קאעדה נהרג או נפצע אנושות ונאבק על חייו. במכתב שהגיע לכתבת לארה לוגן מרשת CBS נכתב שא-זוואהירי סובל מפצעים קשים ומזוהמים ונדרשת עבורוו עזרה רפואית.

המכתב נכתב לפני ארבעה ימים, יום לאחר ההתקפה האמריקנית על יעד של אל קאעדה. האמריקנים אמרו כי הם יבדקו את אמיתות הדיווח. מומחים שבדקו את המכתב אומרים כי לא מדובר בזיוף. אם הדברים נכונים מדובר בצעד דרמטי של האמריקנים נגד אל קאעדה, כי סגנו של בן לאדן הוא המוח שעומד מאחורי הארגון.