"רק דיפלומטיה תוציא אותנו מהקיפאון ביחסים עם המערב"

נשיא סוריה נמצא בביקור באירןף שם הוא נפגש עם נשיא המדינה, מחמוד אחמדינג'אד. השניים ידונו בגרעין האיראני, ובנושאים שנידונו בוועידת מדינות הים התיכון בחודש שעבר בפריז. אחמדינג'אד אמר כי רק מו"מ עם המערב יוביל לפתרון בעיית הגרעין, לא מהלך צבאי

נשיא סוריה בשאר אסד, המבקר באיראן, הצהיר היום (ראשון) כי מטרת ביקורו היא לשמוע את העמדה האיראנית בנושא הגרעין כדי שיוכל לדווח עליה לכל גורם במערב שיחפוץ בכך.

גם נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, התייחס לנושא במסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתו הסורי, ואמר כי "דיפלומטיה היא המוצא היחיד מקיפאון היחסים בין מדינתו למעצמות המערב". הוא הוסיף, "אנו רציניים לחלוטין בכל הנוגע לניהול השיחות בנושא הגרעין, אני מקווה שכך גם חשים האנשים בצד השני של שולחן המו"מ".

אתמול, הודיע נשיא איראן כי איראן לא תסוג מזכויותיה לגרעין כלל, בתשובה לאולטימטום שהציבו מעצמות המערב לאיראן לקבל את חבילת התמריצים שהוצעה לה ולהפסיק את תוכנית הגרעין ואת העשרת האורניום . בארצות הברית איימו כי יוטלו על איראן סנקציות נוספות אם תדחה את הצעת המעצמות.

הנשיא הסורי בשאר אסד הגיע לביקור בן יומיים בטהרן. במהלכם ידון עם עמיתו האיראני על המצב האזורי ויעדכנו בתוצאות ועידת מדינות הים התיכון שהייתה בפריס באמצע חודש יולי. אסד הביא עימו, ככל הנראה, איגרת מהצרפתים שמטרתה לקרב בין ההשקפות של שני הצדדים בנושא הגרעין. כלי התקשורת באיראן הטילו איפול על תוכן ביקורו של אסד.